Заказать дипломную работу в Харькове
25 серпня 2014 р.

Детальна інформація про заходи медсестринства Львівщини

24.06.2014

Нарада заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЗОЗ області

 

 

Згідно плану основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА на 2014 рік та плану роботи медсестринської служби області 24.06.2014 року відбулася нарада-семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) сетер медичних в якій прийняли участь 94 вищевказані спеціалісти. На нараді виступили:

1. Галапац Н.Б. - головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства

1.1. Інформація про роботу медсестринської служби області за 6 місяців 2014 року, завдання та перспективи.

1.2. Про виконання Локальних протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій.

 

2. Шевчук І.Б.  -   президент Львівської обласної асоціації медсестер

Інформація про роботу ЛОАМС за 6 місяців 2014 р.

 

3. Баєв І.А - головний спеціаліст юридичного відділу  Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України.

«Основні законодавчі акти в роботі медичних сестер ЗОЗ»

 

4. Іванова Ірина – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю м. Київ

„Одноразові медичні вироби як фактор профілактики перенесення ВЛІ”

 

5. Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „ Служба організації  інфекційного контролю м. Львів

 „Комплексний підхід до процесів  профілактики ВЛІ”

 

     

 

Після обговорення виступів учасники наради прийняли рішення про основні завдання медсестринської служби на друге півріччя 2014 року.

 

 

Головний позаштатний спеціаліст

 

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                 Наталія Галапац

 


06.06.2014

Планово-консультативний виїзд  головного позаштатного спеціаліста  департаменту охорони  здоров’я з медсестринства

 

05 червня 2014 р. головним позаштатним спеціалістом з медсестринства Наталією Галапац проведено виїзд  у заклади охорони здоров’я Самбірського району.

Під час виїзду Н.Галапац  зустрілася з головним лікарем Самбірської ЦРЛ та обговорила перспективи розвитку медсестринської служби району, разом із головною медсестрою А.Бухній провела обхід у хірургічному та урологічному відділеннях Самбірської ЦРЛ, Самбірській міській дитячій лікарні.

 

В рамках візиту Наталія зустрілася з керівництвом та  викладачами Самбірського медичного коледжу. Заступник директора з навчально-виробничої роботи  І.Романишин звернула особливу увагу на співпрацю з Львівською обласною асоціацією медичних сестер.   В актовому залі коледжу  було проведено конференцію для студентів та медичних сестер, фельдшерів, акушерок ЗОЗ району, де  Н.Галапац розповіла присутнім про розвиток та перспективи медсестринства України і Львівщини. Основні питання профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в закладах охорони здоров’я висвітлила фахівець асоціації «Служба організації інфекційного контролю Надія Галапац.

  

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                          Наталія Галапац
 


12.05.14

Дорогі колеги, медичні сестри Львівщини!

Від щирого серця вітаємо Вас із професійним святом – Міжнародним  днем медичної сестри та Днем Матері!

 

Бажаємо Вам мирного неба, міцного здоров’я. Нехай і надалі супутником у Вашому житті будуть світла дорога, людська повага, доброзичливість, щирі і надійні друзі.

Мирного неба Вам, ясного сонця, білого хліба на Вашім столі,

Радості й щастя у рідному домі і всього найкращого Вам у житті.

                 

                                  О, яка чудодійна ця сила,

                                  Що дарує наснагу життя     

                                   О, які це нескорені  крила,

                                   Що пророчать ясне майбуття.

                                   Тож дозвольте нам привітати

                                   З святом гарним сестричок усіх

                                   Щастя, радості Вам побажати

                                   І подяк найщиріших людських.

                                   Хай Господь Вам з небес посилає

                                   Благодать і наснагу дає,

                                   А зозуля в зеленому гаю

                                   Сотню років щасливих кує.

 

 

З повагою,

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                    Наталія Галапац

Президент ЛОАМС                                                                      Ірина Шевчук

 


28.03.2014

Інформація про роботу медсестринської служби області за березень 2014 р.

 

Згідно основних організаційних заходів департаменту охорони здоров’я ЛОДА та плану роботи медсестринської служби області в березні місяці 2014 року проведено наступні заходи:

1. Відповідно до наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 20.11.2013 р. № 995 та згідно навчально-освітньої Програми для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення» проведено заняття  04.03.14 р.  старших сестер медичних відділень анестезіології та реанімації, 25.03.14 р. для старших сестер медичних терапевтичних відділень стаціонару. Участь прийняли  75 спеціалістів.

2. З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області 11.03.14 р.  головним позаштатним спеціалістом департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено плановий виїзд у Львівський обласний клінічний діагностичний центр.

3. 19.03. 2014 року свою першу перевірку для підтвердження статусу "Чиста лікарня безпечна для пацієнта" пройшли Львівський міський комунальний пологовий будинок №1 та відділення інтенсивної терапії КЗ ЛОР "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня". Фахівець асоціації "СОІК" Івануляк Оксана, яка проводила огляд зауважила, що згадані медичні заклади  не лише підтримують, а й покращують систему гігієни. 

Львівська міська дитяча клінічна лікарня продовжує відзначати, що її відділення чисті та безпечні для пацієнта. Перші відділення отримали цей статус влітку 2013 року. 19 березня 2014 року президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук Ірина Богданівна та фахівець СОІК Галапац Надія Петрівна вручили відзнаку нейрохірургічному та ЛОР-відділенню. Як сказав головний лікар установи Квіт Дмитро Іванович статус "Чиста лікарня безпечна для пацієнта" є показовою для медичного закладу.

4. 27 березня 2014 року на базі Буської  центральної районної лікарні проведено  науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних та старших медичних сестер  закладів охорони здоров’я  Буського, Бродівського, Золочівського, Перемишлянського районів. У семінарі прийняли участь 50 спеціалістів.

 

              

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                          Наталія Галапац

 


25.02.2014

Навчально-освітня Програма для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення»

 

Згідно наказу департаменту ОЗ ЛОДА від 20.11.2013 р. № 995 в області стартувала  навчально-освітня Програма для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення».

     

Перші заняття відбулися:

11.02.2014 р. на базі Львівського обласного центру здоров’я для старших сестер медичних поліклінічних відділень, центрів ПМСД  - участь прийняли  61 спеціаліст.

25.02.2014 р. на базі Комунальної 1-ої міської поліклініки  для старших сестер медичних хірургічних відділень - участь прийняли  61 спеціаліст.

Основна мета Програми  - поглиблення наявних теоретичних знань з клінічного медсестринства, організації роботи медсестринської служби, інфекційного контролю, правових та етико-деонтологічних аспектів у роботі медичних сестер, розвитку комунікацій у медсестринстві, формування здорового способу життя, профілактики основних форм захворювань та ін.

Зміст програми охоплює  обсяг основних теоретичних знань, умінь і практичних навичок, необхідних головній, старшій медичній сестрі (фельдшеру, акушерці) з організації і управління охороною здоров’я, клінічного медсестринства для самостійної роботи.

Згідно затвердженої Концепції навчально-освітньої  Програми  перед слухачами виступили наступні спеціалісти:

Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, , Лауреат Національної Медичної Премії із презентаціями та тему: „Управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я” та  „Правові та етико-деонтологічні аспекти у роботі медичних сестер закладів охорони здоров’я”.

Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер розповіла про розвиток професійних медсестринських об’єднань, асоціацій і співробітництва в медсестринстві та їх роль у наданні якісної медсестринської допомоги населенню і провела  практичні заняття в групах:

1. Рішення ситуаційних завдань з управління якістю роботи та ефективному керівництву у медсестринстві.

2. Тест «Чи можете ви бути керівником?»

3. Рішення ситуаційних завдань з ефективного спілкування.

4. Тест «Чи ефективно ви спілкуєтесь?»

Островерха Ю.А. – головний лікар Львівського обласного центру здоров’я, головний позаштатний спеціаліст з санології та формування здорового способу життя Департаменту охорони здоров’я ОДА розповів присутнім про організацію медико-профілактичної та санологічної роботи у діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я.

Тімко Н.О. - головний позаштатний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я ОДА  із презентацією на тему  „Інфекційна безпека, інфекційний контроль в роботі медичних сестер”

Галапац Н.П. – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” провела заняття з наступних питань:

1. Комплексні системи гігієнічної обробки рук медичного персоналу.

2. Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

3. Відеокурс «Коли і чому потрібна дезінфекція рук».

4. Тренінг з гігієнічної обробки рук.

Комарянська О.Д. – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації „Аптечна професійна організація України” із презентацією „Контроль якості та умови зберігання лікарських засобів у закладах охорони здоров’я”. 

Після занять всі учасники програми отримали сертифікати Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства                           Н. Галапац 


20.12.2013

Круглий стіл з розвитку медсестринства в Івано-Франківську

 

20 грудня 2013 року в Івано-Франківському базовому медичному коледжі проведено засідання круглого столу з актуальних питань розвитку медсестринства в Україні.   У роботі круглого столу взяли участь робочі делегації Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей.

    

На засіданні обговорено онлайн-лекцію Міністра охорони здоров я  України Раїси богатирьової "Проблемні питання розвитку медсестринства в Україні та прийнято пропозиціїї щодо покращення розвитку медсестринства України.

Львівську область представляли: Шегедин М.Б. - директор ВКНЗ "Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського", Орібко С.Д. - заступник директора ВКНЗ "Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського, Галапац Н.Б. - головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров я ЛОДА з медсестринства, Шевчук І.Б. - президент Львівської обласної асоціації медсестер.

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту

охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства                               Наталія Галапац

 


10.12.2013

«Підсумкова нарада медсестринської служби Львівщини»


У Департаменті охорони здоровя ЛОДА відбулася підсумкова нарада медсестринської служби області за 2013 рік.

Вступним словом нараду відкрив директор Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА, д.м.н., професор Ростислав Ступницький. Він наголосив на важливості професії медичної сестри, відповідальності покладеної на цю ланку, завданнях та перспективах, що стоять перед медсестринською службою.

Питання кадрового забезпечення та підвищення професійного досвіду висвітлив у своїй доповіді заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення-начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА В’ячеслав Верес.

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту ОЗ ЛОДА Наталія Галапац, презентувала учасникам наради навчально-освітню програму для медичних сестер «Висококваліфіковані медичні сестри – запорука якісного медичного обслуговування населення».

Довідково:

У лікувально-профілактичних закладах області працює 24 тисячі 426 молодших спеціалістів з медичною освітою. Станом на 1 грудня, членами Асоціації медичних сестер Львівщини є 6000 медсестер.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60


Обмін досвідом в роботі медсестринської служби

        Згідно програми Львівської обласної асоціації медичних сестер „Обмін досвідом в роботі медсестринської служби” спільно з Асоціацією „Служба організації інфекційного контролю”  16.11.2013 р. на базі Жовківської центральної районної лікарні  відбулася зустріч з обміну досвідом в роботі мед сестринської служби  і  впровадження Проекту „Чиста лікарня безпечна для пацієнта” між головними  і старшими медсестрами  ЛПЗ Хмельницької, Рівненської та  Закарпатської областей.

        

Групу із 32 старших та головних медсестер Хмельниччини очолила головна медична сестра Хмельницької обласної клінічної лікарні, голова Асоціації медичних сестер Хмельницької області Івасюк С.А.

        З Рівненщини прибуло 24 медичних сестер. Групу очолила заступник головного лікаря з медсестринства Рівненського обласного шкірвендиспансеру, голова асоціації медичних сестер Рівненської області, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я Рівненської ОДА з медсестринства Романішина-Лановська Л.К.

         Із Закарпаття прибуло 8 медичних сестер на чолі із заступником головного лікаря з медсестринства Ужгородської обласної інфекційної лікарні, головою асоціації медичних сестер Закарпатської області, головним позаштатним спеціалістом управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА з медсестринства Савчин А.М.

        У Жовківській ЦРЛ гостей зустріли та привітали: заступник голови Жовківської РДА Босий В.І., головний лікар Жовківської  ЦРЛ Шевців І.Є., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Боровик В.О., заступник головного лікаря з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з медсестринства Галапац Н.Б., президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б., фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Галапац Н.П., старші медичні  сестри відділень ЦРЛ.

        Згідно програми  зустрічі керівники медсестринських служб із вище вказаних областей обмінялися досвідом та ознайомилися із роботою медичних сестер пологового, дитячого, гінекологічного, хірургічного, приймально-діагностичного, соматичного відділень, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.

         Фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Галапац Н.П.  розповіла присутнім етапи підготовки Жовківської ЦРЛ для одержання  відзнаки проекту „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.

           Під час обговорення виробничих питань всі медичні сестри запропонували підтримати та продовжити  програму медичних сестер  Львівщини  з обміну досвідом  в інших регіонах України.

 

           Після робочої зустрічі  гості ознайомилися з історією міста Жовква  про яку їм розповіли під час екскурсії містом.  Музичне вітання для  всіх прозвучало від музичного гурту „Три капелюхи”.     

 

 

 

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту

 

 

охорони здоров’я Львівської ОДА

 

з медсестринства                                                                         Галапац Н.Б.

 


15.11.2013 

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” 

        З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області та згідно плану основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА на 2013 рік 14 листопада 2013 року на базі Кам’янко-Бузької комунальної центральної районної лікарні відбувся черговий науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних та старших медичних сестер  закладів охорони здоров’я  Кам’янко-Бузького, Жовківського, Радехівського, Сокальського районів.

   

В семінарі прийняли участь 80 медичних сестер вище вказаних районів.

Присутніх привітали заступник головного лікаря Кам’янко-Бузької КЦРЛ з медичного обслуговування населення Волошин О.І. та головна сестра медична Сілівестренко І.А.

 

           На пленарному засіданні  із основною темою «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних  сестер закладів охорони здоров’я» виступила  Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

        Фахівець з інфекційного контролю громадської організації „Служба  організації інфекційного контролю ”  Галапац Н.П.  представила проект „Чиста лікарня безпечна для пацієнта ” та розповіла про основні методи профілактики внутрішньо лікарняної інфекції.        

        Після пленарного засідання  учасники семінару прийняли участь у практичних заняття в групах на якому виконали:

тест «Чи ефективно ви спілкуєтеся»,  

відео тест „Чи правильно медична сестра проводить гігієнічну обробку рук       

вирішували ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсестринстві.

       Підсумок роботи семінару завершився врученням  Сертифікатів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА  та музичним вітанням художніх колективів м. Кам’янка Бузька.   


 Засідання координаційної ради Асоціації медичних сестер України

        08 листопада 2013 р. в місті Одеса відбулося засідання координаційної ради асоціації медичних сестер України.

      У засіданні прийняли участь: Івашко Г.М. – президент Асоціації медичних сестер України, Чернишенко Т.І. - начальник центрального методичного кабінету МОЗ України  з підготовки молодших спеціалістів, виконавчий директор Асоціації медичних сестер України, голови асоціацій медичних сестер 14-ти регіонів України. Медсестринство Львівщини представляли Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства, віце-президент ЛОАМС, Шевчук І.Б. – президент ЛОАМС.

 

        На засіданні були обговорені питання подальшого розвитку медсестринської

служби України, план роботи на 2014 рік, створено п’ять комітетів координаційної ради:

1.     Професійний  із секціями: медсестринство в хірургії, медсестринство в терапії, медсестринство  в педіатрії, медсестринство ПМСД та загальної практики-сімейної медицини, медсестринство в психіатрії, секція інфекційного контролю. Даний комітет очолила Галапац Н.Б. – головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

2.     Етично-виробничий

3.     Інформаційний, який очолила Івашко Г.М. – президент Асоціації медичних сестер України

4.     Освіта та міжнародні зв’язки. Даний комітет очолила Чернишенко Т.І. - начальник центрального методичного кабінету МОЗ України  з підготовки молодших спеціалістів, виконавчий директор Асоціації медичних сестер України.

5.     Фінансовий

   На засіданні було обговорено питання організації професійних конкурсів, науково-практичних конференцій, післядипломна підготовка медичних сестер та багато інших.

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту

охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства                               Наталія Галапац


20.09.2013

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ”

         З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області та згідно плану основних організаційних заходів Департаменту ОЗ ЛОДА на 2013 рік

       19 вересня 2013 року  на базі Сколівської центральної районної лікарні відбувся науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних (старших) медичних сестер ЗОЗ Сколівського, Стрийського районів, міст Моршина та Стрия. Учасників семінару привітали: головний лікар Сколівської ЦРЛ Щадей Іван Васильович, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук Ірина Богданівна.

          На пленарному засіданні  із основною темою «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних  сестер закладів охорони здоров’я» виступила  Галапац Н.Б.головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства,  заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, лауреат Національної Медичної Премії.

        Головна сестра медична Сколівської ЦРЛ  Куделко Н.С. свій виступ присвятила темі „Служіння медсестри – ключ до гуманізації медицини”.

         Фахівець з інфекційного контролю громадської організації „Служба       організації інфекційного контролю ”  Галапац Н.П. виступила з презентацією  „Налагодження санітарно-епідеміологічного режиму в закладах охорони здоров’я” та ознайомила присутніх з результатами Програми „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.

Медичний консультант корпорації «Юрія-Фарм» Чикалов С.О. розповів про використання нових виробів медичного призначення в  практичній діяльності медичної сестри.

        Після пленарного засідання  Шевчук І.Б. провела практичне заняття в групах на якому учасники виконали тест «Чи ефективно ви спілкуєтеся»,   вирішували ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсестринстві та правил проведення антисептики рук.

       Робота семінару завершилася врученням  Сертифікатів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та музичним вітанням  медичних сестер Сколівської ЦРЛ.

 

 Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                                              Наталія Галапац


06.09.2013

Науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ”

З метою удосконалення організації роботи медсестринської служби області та згідно плану основних організаційних заходів Департаменту ОЗ ЛОДА на 2013 рік

5 вересня 2013 року  на базі Миколаївської комунальної центральної районної лікарні відбувся науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я ” для головних (старших) медичних сестер ЗОЗ Миколаївського, Жидачівського районів, м.Новий Розділ.    

    

Учасників семінару привітали: головний лікар Миколаївської КЦРЛ, голова комісії з питань охорони здоров’я Львівської обласної ради Чечотка Б.Р., президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б.

На пленарному засіданні  із основною темою «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних  сестер закладів охорони здоров’я»    виступила  Галапац Н.Б. –    головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства,  заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, лауреат Національної Медичної Премії.

Заступник головного лікаря Миколаївської КЦРЛ з медсестринства Мацьків О.Б. свій виступ присвятила темі „Служіння медсестри – ключ до гуманізації медицини”.

Фахівець з інфекційного контролю громадської організації „Служба  організації інфекційного контролю ”  Галапац Н.П. виступила з презентацією  „Налагодження санітарно-епідеміологічного режиму в закладах охорони здоров’я”.

Медичний консультант корпорації «Юрія-Фарм» Чикалов С.О. розповів про використання нових виробів медичного призначення в  практичній діяльності медичної сестри.

Після пленарного засідання  Шевчук І.Б. провела практичне заняття в групах на якому учасники виконали тест «Чи ефективно ви спілкуєтеся»,   вирішували ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсестринстві та правил проведення антисептики рук.

Робота семінару завершилася врученням  Сертифікатів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та музичним вітанням  молодих талантів Миколаєва.

   

Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                                                   Наталія Галапац

 


Нарада –семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних медичних сестер закладів охорони здоров’я області

11.07.2013 р.

 

     Згідно плану основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та плану роботи мед сестринської служби області 11.07.2013 р. на базі Комунальної 4-ої МКЛ м. Львова відбулася нарада-семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних медичних сестер. На нараді заслухано наступні питання: 

1. „Організація роботи медсестринської служби області”

 Верес В.М. – заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно - фінансового забезпечення – начальник   відділу кадрового та організаційного забезпечення  ДОЗ ЛОДА, к.м.н., Заслужений лікар України. 

2.  Інформація про роботу медсестринської служби  області за 6 місяців 2013 року, завдання та  перспективи.           

2.1. Опрацювання Наказу МОЗ України від 01 червня 2013 року № 460 „Про затвердження протоколів  медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій”

Галапац Н.Б. - головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з  медсестринства                                  

3. Інформація про роботу ЛОАМС за 6 місяців 2013 р.

Шевчук І.Б.   -   президент Львівської обласної асоціації медсестер 

4. „ Досягнення та перспективи Програми з біоетики   „На службі охорони життя”

 Отець Ігор Бойко – керівник школи білетики Українського католицького університету,  директор колегіуму УКУ 

5.   „Чому ліки не завжди лікують ”

 Комарянська О.Д. – директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської  громадської організації „Аптечна професійна асоціація України”   

6.   Інформація про  пропозиції та  інновації в госпітальній гігієні

Ковальський О.В. -  директор компанії „Лізоформ Медікал” 

7. Інформація про реалізацію Проекту „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”

Галапац Н.П.  – фахівець Асоціації „Служба організації інфекційного контролю ” 

Після виступів основних доповідачів та обговорення прийнято рішення наради в якому одним із основних завдань є:

1. Прийняти до виконання Наказ МОЗ України від 01 червня 2013 року № 460 „Про затвердження протоколів  медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій ” та наказ Департаменту ОЗ ЛОДА від 17.06.2013 р.

№ 501 „ Про впровадження протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та  маніпуляцій ”.

2. До 01.09. 2013 р. розробити та впровадити в роботу ЗОЗ Локальні протоколи  медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних  процедур та маніпуляцій.

 

Головний позаштатний спеціаліст

Департаменту ОЗ ЛОДА з медсестринства                                       Н. Галапац


Жовківській центральній районній лікарні підтверджено статус згідно Проекту  «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

 За ініціативи  Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України, та громадської організації Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” (СОІК)  для забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактики професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економії коштів лікувальних установ  в Україні стартував проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

 

  Пілотним проект став у Жовківській ЦРЛ. У 8-ми стаціонарних відділеннях, клініко-діагностичній лабораторії, хірургічному відділенні поліклініки, дитячій консультації фахівцем Асоціації СОІК  03 липня 2012 р. проведено первинний огляд відділень та затверджено акти аудиту, а  09 серпня 2012 р. президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. та президентом громадської організації Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Ковальським О.В. відбулося урочисте вручення відзнак „Чиста лікарня безпечна для пацієнта” кожному відділенню та Жовківській ЦРЛ в цілому.

 Згідно проекту повторні аудити для підтвердження статусу проводяться через рік, три роки та п’ять років. 03.07.2013 р. через рік від присвоєння статусу у Жовківській ЦРЛ фахівцем Асоціації „Служба організації інфекційного контролю” Хеленюк Ольгою в присутності головного лікаря Шевціва І.Є., заступника головного лікаря з медсестринства Галапац Н.Б.  

 Завідувачів та старших медсестер відділень проведено повторний аудит, затверджено акти проведення аудиту відділень і прийнято рішення підтвердити всім відділенням та Жовківській ЦРЛ в цілому статус „Чиста лікарня безпечна для пацієнта”.        

 

Заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,

головний позаштатний спеціаліст з медсестринства ДОЗ ЛОДА                                               Галапац Н.Б.

 


Конкурс професійної майстерності медичних сестер „Краща медична сестра Пустомитівщини”

30.05.2013 року в Пустомитівській центральній районній лікарні відбувся конкурс професійної майстерності медичних сестер „Краща медична сестра Пустомитівщини”. З вітальним словом і благословенням  виступив  отець Юрій парох церкви Успіня Пресвятої Богородиці. Також всіх привітав головний лікар  Пустомитівської ЦРЛ Лабай І.М. Відкрила конкурс заступник головного лікаря з медсестринства Кметик Н.Г.

У конкурсі прийняли участь 10 медичних сестер:

·                        Приймальне відділення – Гриньків Христина

·                        Терапевтичне відділення – Маєвська Олена

·                        Відділення анестезіології – Калужна Анна

·                        Хірургічне відділення – Корінченко Оксана

·                        Пологове відділення – Фредина Тетяна

·                        Інфекційне відділення – Лазірко Рома

·                        Поліклінічне відділення – Боцко Уляна

·                        Щирецька МЛ – Бобиляк Галина

·                        Солонківська ЛАЗПСМ – Пирсько Ольга

·                        Сокільницька ЛАЗПСМ – Належата Ольга

 

Конкурс складався із 4-ох етапів:

 

1-ий етап – представлення учасниць „Візитка”

2-ий етап – теоретичні та практичні навики

3-ій етап – домашнє завдання „Медсестра майбутнього”

4-ий етап – краща господиня, в основу якого покладено традиції української кухні.

          

Переможницею конкурсу „Краща медична сестра Пустомитівщини” 

стала медична сестра хірургічного відділення  Пустомитівської ЦРЛ  Корінченко Оксана 

Почесне друге місце та приз глядацьких симпатій здобула медична сестра неврологічного відділення Щирецької МЛ Бобиляк Галина. 

Почесне третє місце виграла медична сестра приймального відділення Пустомитівської ЦРЛ Гриньків Христина. 

Із привітанням виступив головний лікар Пустомитівської ЦРЛ, голова журі Лабай І.М., який вручив нагоди переможницям та подарунки всім учасницям конкусу.

Також учасниць конкурсу привітала заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестриства, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, лауреат Національної Медичної Премії Галапац Н.Б.

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. нагородила переможницю конкурсу Почесною грамотою і премією ЛОАМС.

 

Головний позаштатний спеціаліст департаменту  

            охорони здоров’я  ЛОДА з медсестринства                                                                 Наталія Галапац

 


  Урочиста  конференція медичних сестер Львівщини "Медсестра - це звучить гордо!" з нагоди Міжнародного дня медичної сестри  

Згідно плану основних організаційних заходів Департаменту охорони здоров’я ЛОДА  на 2013 рік та з нагоди Міжнародного дня медичних сестер 23 травня 2013 року у м. Львові відбулася  урочиста конференція „Медсестра – це звучить гордо!”

З презентацією про покликання та професію  медичних сестер виступила заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації з медсестринства, Лауреат Національної Медичної Премії Галапац Наталія Богданівна.

    

З професійним святом медичних сестер Львівщини привітали:

Верес В'ячеслав Миколайович – заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення – начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України

Білий Юрій Володимирович – голова Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України

Літвінська Наталія Євгенівна – заступник начальника управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Варава Андрій Ігорович   – голова Львівської міської організації профспілки працівників охорони здоров'я.

Шегедин Марія Броніславівна – директор ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського», доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар  України

Луць Іван Михайлович – директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти.

Шевчук Ірина Богданівна - президент Львівської обласної асоціації медичних сестер  та  голова Асоціації медичних сестер міста Львова  Ометюх Ірина Валентинівна

Від генерального спонсора Львівської обласної асоціації медичних сестер  компанії „Лізоформ Медікал”- директор з розвитку бізнесу Ковальський Олег Володимирович.  

Від головного спонсора  Львівської обласної асоціації медичних сестер  компанії „Юрія Фарм” - медичний консультант компанії Чикалов Сергій Олександрович. 

У конференції прийняли участь понад 300 медичних сестер області.

Кращих медичних сестер ЗОЗ було нагороджено Почесними Грамотами та Подяками Департаменту охорони здоров’я ЛОДА і Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України, Почесними Грамотою управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та Львівської міської організації профспілки працівників охорони здоров'я. Грамотами та преміями Львівської обласної асоціації медичних сестер.  

 

Заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства,

головний позаштатний спеціаліст Департаменту

охорони здоров’я з медсестринства                                                                       Наталія Галапац


Звернення головного позаштатного спеціаліста з медсестринства ДОЗ ЛОДА Наталії Галапац та президента ЛОАМС Ірини Шевчук з нагоди Міжнародного дня медичної сестри

 

12 травня 1965 року  у світі  визнано  професійне свято - Міжнародний день медичної сестри.

Цей день відзначають медичні сестри всього світу –  понад 9 млн . На Україні День медичної сестри відзначається з 1997 року. В цьому ж році 12 травня  була створена Асоціація медичних сестер України.

 Основоположниця сестринської справи  Флоренс Найтінгейл (12.05.1820-1910) – одна з набільш освічених і непересічних особистостей часів Вікторіанської Англії. Жінка, котра народилася майже два століття тому й усі свої дев’яносто років присвятила праці медичною сестрою в багатьох країнах світу, першою збагнула необхідність реформи в медичній освіті, без якої будь-який прогрес  у лікуванні хворих може бути зведений нанівець. Саме вона вперше у світовій історії організувала школу медичних сестер як автономний світський навчальний заклад із власними фондами та керівною радою, а не як під структуру лікарні, й уперше застосувала наукові методи у вирішенні проблем сестринської справи. І саме Флоренс Найтінгейл перша заявила, що сестринська справа  має бути незалежною, самостійною і почесною професією, суміжною з медичною, а не підпорядкованою їй. І тому саме день її народження – 12 травня – вважається Міжнародним днем медичної сестри.

 

Дорогі колеги, медичні сестри Львівщини!

Вітаємо Вас з професійним святом. Бажаємо Вам мирного неба, міцного здоров’я. Нехай і надалі супутником у Вашому житті будуть світла дорога,

людська повага, доброзичливість, щирі і надійні друзі.

Мирного неба Вам, ясного сонця, білого хліба на Вашім столі,

Радості й щастя у рідному домі і всього найкращого Вам у житті.

 

Дощами й сонцем травень захмелів,

Квітує кожна гілочка й стеблина –

Така краса, що аж бракує слів...

І саме нині Ваша світла днина.

„З Днем медсестри!” –

  черемха гомонить.

„З Днем медсестри!” –

  бузок зітхає синьо.

І де б, і скільки не судилось жить,

Запам’ятайте – Ви такі єдині.

Нема на світі більшого тепла,

Нема на світі кращої розради,

Як Ваша безкорисна доброта,

Турбота, розуміння і порада.

Тож дозвольте нам привітати

З святом гарним сестричок усіх

 Щастя, радості Вам побажати

 І подяк найщиріших людських.

 Хай Господь Вам з небес посилає

 Благодать і наснагу дає,

 А зозуля в зеленому гаю

 Сотню років щасливих кує.

 

З повагою,

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства

Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА                                  Наталія Галапац

Президент ЛОАМС                                                                                             Ірина Шевчук


Науково-практична конференція «Медсестринство без кордонів. Розвиток та перспективи»

 

14 березня 2013 року у Львові відбулась науково-практична конференція  медичних сестер Львівської області «Медсестринство без кордонів. Розвиток та перспективи». Понад 180 учасників конференції представляли Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА,  Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського», Львівський медичний коледж післядипломної освіти, медичний коледж Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького, Львівський обласний центр здоров’я, школу біоетики та колегіум Українського католицького університету,  медсестринство Львівської області та19-ти регіонів України.

   

     Конференцію відкрила Галапац Н.Б. - заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ОДА з медсестринства, Лауреат Національної Медичної Премії.

         Від департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА учасників конференції привітав Верес В.М.заступник начальника управління – начальник відділу  кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України. Також привітання прозвучали від президента Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. та Отця Ігоря Бойка – керівника школи біоетики Українського католицького університету, директора колегіуму Українського католицького  університету.

   
  

       На конференції відбулося пленарне засідання та заняття і засідання у 4-ох секціях. З основними доповідями на такі теми, як: «Актуальні питання надання якісної  медсестринської допомоги населенню, впровадження стандартів роботи медичних сестер у закладах охорони здоров’я Львівщини, регіонів України та закордоном», «Роль Асоціації  медсестер в розвитку лідерства в медсестринстві», «Розвиток регіональної та  міжнародної співпраці в медсестринстві», «Роль медичних сестер в управлінні охороною здоров’я», «Розвиток комунікацій в медсестринстві. Етичні  основи сестринської справи», «Розвиток безперервної освіти медичних сестер» виступили:

Верес В.М. – заступник начальника управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення – начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України;   

Шегедин М.Б.   директор ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського»,  д-р.мед.н., професор, Заслужений лікар  України;

Кубріна Т.С. – головна медсестра Департаменту охорони здоров’я Миколаївської ОДА, голова Асоціації медичних сестер Миколаївської області;

Шевчук І.Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер;

Галапац Н.Б. – заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту охорони  здоров’я    ОДА;

 

Островерха Ю.А. – головний лікар Львівського обласного центру здоров’я;

Луць І.М. - директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти;

Отець Ігор Бойко – декан філософського факультету Українського католицького  факультету;

Флоріна Н.О. – президент Асоціації медичних сестер Харківської області, завідувач відділенням післядипломної освіти Харківського базового медичного коледжу;

Гдулевич Л.Ю.– заступник директора Львівського медичного коледжу  післядипломної освіти та інші спеціалісти.

         Учасники конференції обговорили та прийняли резолюцію конференції, в якій визначили основні завдання розвитку медсестринської справи як на Львівщині так і в Україні на етапі реформування охорони здоров’я,а також, відзначили, що сучасна медична сестра — це висококваліфікований спеціаліст, професіонал, людина з широким світоглядом, що добре орієнтується не тільки в своїй професії, але і в проблемах охорони здоров’я і соціальній сфері вцілому. Професіоналізм і справедливість на верхівці медичної практики лише тоді, коли медичний працівник, як слуга закону, чесно виконує свій морально-правовий обов’язок, постійно підвищує свою майстерність, опановує досягнення теоретичної і практичної медицини.  

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства  

Департаменту охорони    здоров’я    ОДА

Галапац Н.Б


Нарада з медсестринства

Згідно плану основних організаційних заходів ГУОЗ ЛОДА на 2012 рік та наказу ГУОЗ від 20.11.2012 р. № 824  11 грудня 2012 року на  базі Клінічної лікарні Львівської залізниці відбулася  нарада – семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЛПЗ області «Підсумки роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я Львівської області за 2012 рік. Роль головних медсестер в організації інфекційного контролю в ЛПЗ ». В нараді взяли участь 114 вище вказаних спеціалістів.

 

Із презентацією «Підсумки роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я Львівської області за 2012 рік та план основних заходів роботи медсестринства області на 2013 рік» виступила  Галапац Н.Б.головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

Про роботу медсестринської служби взакладах охорни здоров’я також  доповіли:

Бас І.М.  -   заступник головного лікаря КЗ ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОМАТДИТ» з медсестринства;

Ометюх І.В.  - головний позаштатний спеціаліст з медсестринства  управління

охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської   міської ради, головна медсестра Комунальної 4-ої МКЛ м. Львова;

 Дацьків Л.Б.  -  заступник головного лікаря  Радехівської ЦРЛ з медсестринства

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. довела до відома присутніх інформацію про роботу ЛОАМС за  2012 рік.

Із презентацією « Про впровадження в роботу ЛПЗ області наказу МОЗ України від 04.04.2012 р. «Про організацію контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів»  виступила Тімко Н.О.  – лікар-епідеміолог  КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна  лікарня», головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з епідеміології .                   

Спеціалістом громадської організації Служби організації інфекційного контролю Галапац Н.П. на нараді було представлено інформацію про підсумки впровадження проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» у 2012 році.

Директор компанії «Лізоформ Медікал» Ковальський О.В. довів до відома присутніх інформацію про нові технології гігієни та прибирання у закладах охорони здоров’я.

Представник компанії «Нестле» виступила із презентацією «Харчування та захист дитини із перших днів життя».

Нарада закінчилася прийняттям рішення  про удосконалення організації роботи медсестринської служби області та затвердження плану роботи  служби на 2013 рік.

 

 

Головний позаштатний спеціаліст

ГУОЗ ЛОДА з медсестринства                                       Н. Галапац


Ознайомлення з робото медсестринської служби ЛПЗ Перемишлянського та Кам’янко-Бузького районів

Згідно плану роботи медсестринської служби області на 2012 рік та з метою ознайомлення з роботою медсестринської служби, надання організаційно-методичної допомоги в організації роботи,  головним позаштатним спеціалістом ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б. та президентом Львівської обласної асоціації медичних сестер Шевчук І.Б. проведено виїзди:

14.11.2012 р. у Перемишлянську  центральну районну лікарню, Бібрську Районну лікарню;

15.11.2012 р. у Кам’янко-Бузьку  центральну районну лікарню та Добротвірську міську лікарню.

Під час перебування у ЦРЛ Галапац Н.Б. та Шевчук І.Б. зустрілися із керівництвом, медичними сестрами, акушерками, фельдшерами, молодшими медсестрами вище вказаних лікувальних закладів, де розповіли про розвиток медсестринства в Україні та Львівській області.

Після зустрічі фахівцем громадської організації «Служба організації інфекційного контролю» Галапац Н.П. було проведено науково-практичний семінар «Сучасні системи профілактики внутрішньолікарняних інфекцій» і презентацію проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Були проведені обходи у приймальному, хірургічному, терапевтичному відділеннях Перемишлянської ЦРЛ, Бібрській РЛ. Акушерсько-гінекологічному, дитячому, приймальному відділеннях Кам’янко-Бузької ЦРЛ, Добротвірській МЛ.

 

Основні ділянки роботи які перевірялися:

1. Кваліфікаційний рівень молодших спеціалістів з медичною освітою та підготовка їх до атестації.

2. Ведення медсестринської документації у відповідності до Стандартів акредитації ЛПЗ.

2.1. Планування роботи медсестринської служби ЛПЗ.

3. Удосконалення професійної освіти працюючих медсестер методом безперервного навчання на місцевих базах (проведення науково-практичних семінарів, конференцій як загально лікарняних так і згідно профілю роботи медсестер, проведення контролю рівня знань шляхом тестувань, заліків по маніпуляційній техніці, невідкладній медичній допомозі, інфекційному контролю та ін.).

4. Робота Ради медсестер ЛПЗ як адміністративного органу управління мед сестринською службою.

5. Виконання Тимчасових стандартів роботи медсестер ЛПЗ Львівської області,

5.1. Проведення оцінки якості роботи медичних сестер. Ведення Контрольних карт  Журналів дефектури.

6. Інфекційна безпека, інфекційний контроль:

6.1. Виконання медичним персоналом епідемічно-безпечних алгоритмів виконання маніпуляцій та процедур.

6.2. Впровадження в роботу Методичних рекомендацій „Оцінка якості прибирання та дезінфекції приміщень у ЛПЗ методом фізичного контролю”, (наказ ГУОЗ ЛОДА № 1001 та обласної СЕС № 167-ВО від 03.12.2010 року).

7. Надання невідкладної медичної допомоги.

8. Робота осередків асоціації медсестер.


Третя регіональна науково-практична конференція Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини "Медсестринство без кордонів"
 

08-09.11.2012 р. в санаторії Татранська Котліна м. Високі Татри, Словаччина відбулася третя регіональна науково-практична конференція Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини „Медсестринство без кордонів”, в якій прийняли участь президенти Асоціацій та медичні сестри, акушерки Словаччини, Чехії, Польщі. Від України участь у конференції прийняли заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст  ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Галапац Н.Б., президент Львівської обласної асоціації медсестер Шевчук І.Б.  

          

       Основні питання, які прозвучали на конференції: досягнення і перспективи розвитку медсестринства у вищевказаних країнах, післядипломне навчання медичних сестер та акушерок, медсестринство в пульмонології та фтизіатрії, розвиток комунікацій у медсестринстві та інші.

     В ході зустрічі були обговорені питання про співпрацю між асоціаціями медичних сестер України, Польщі та Словаччини з директором департаменту розвитку медсестринства МОЗ Польщі Беатою Холевською, президентом  Асоціації медичних сестер і акушерок Польщі Граджиною Павелчик та президентом регіональної Асоціації медичних сестер і акушерок  Високі Татри Лукашем  Кобером. 


Семінар з правових та етико-деонтологічних аспектів в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я Львівщини

У Львівській комунальній міській дитячій клінічній лікарні відбувся  науково-практичний семінар „Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер  закладів охорони здоров’я”.

Учасниками семінару були заступники головних лікарів з медсестринства, головні і старші медичні сестери лікувально-профілактичних закладів   м. Львова.

Семінар відкрила головний позаштатний спеціаліст з медсестринства управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики ЛМР І. Ометюх.

З вітальним словом виступили президент Львівської обласної асоціації медичних сестер І. Шевчук та заступник головного лікаря з медсестринства Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні Л. Невінська.

   

Головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Н. Галапац ознайомила учасників семінару з правовими та етико-деонтологічними аспектами в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я.

Про використання нових виробів медичного призначення в практичній діяльності медичних сестер розповів регіональний представник ТзОВ «Юрія –Фарм» С. Чикалов.

Спеціаліст громадської організації Служби організації інфекційного контролю Н. Галапац представила спільний проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер І. Шевчук презентувала ситуаційні завдання з етико-деонтологічних питань у медсетринстві та провели тест «Чи ефективно Ви спілкуєтеся». Проведення підсумків семінару завершилося врученням сертифікатів головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Прес-служба 

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


  Урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу «Національна Медична Премія»

       
         9 жовтня 2012 року в приміщенні зали «Хол Чемпіонів» НСК Олімпійський відбулася  урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу «Національна Медична Премія». Національна Медична Премія – перший в Україні конкурс, який проводиться серед медичних працівників та лікарняно-профілактичних закладів. Переможці конкурсу обираються за результатами щорічного всеукраїнського дослідження „Реєстр ТОП 100 в медицині” та інших професійних конкурсів.

         Премія є найвищою громадською відзнакою для працівників та закладів системи охорони здоров’я. 

 

       Конкурс проводиться Міжнародним благодійним фондом „Здоров’я українського народу” за підтримки Міністерства охорони здоров’я України . Почесний голова Оргкомітету – Богатирьова Р.В. Віце-прем’єр міністр-Міністр охорони здоров’я. Голова Оргкомітету Сорока І.М. – Президент Українського Медичного Клубу. Співголови Оргкомітету: Сошинський С.О. – Президент МБФ „Здоров’я Українського народу”, Мусій О.С. – Віце-президент Всеукраїнського лікарського товариства.

         На Національну Медичну Премію Оргкомітетом Конкурсу були номіновані 133 медики, включаючи 21 представника середнього медичного персоналу, 55 лікувально-профілактичних закладів, 20 медичних навчальних закладів, 2 комерційні структури, 2 громадські діячі та 7 благодійних організацій.

        Серед лауреатів Премії – 10 практикуючих лікарів, 3 адміністратори закладів охорони здоров’я, 3 ректори вищих медичних навчальних закладів, 5 кращих лікарів на думку колег, 3 представники середнього медичного персоналу, 4 заклади охорони здоров’я, 3 медичні начальні заклади, благодійний фонд та 2 комерційні структури, 2 іноземні лікарі, 5 кращих медиків столиці, 11 кращих медиків з регіонів, а також  кращий лікар приватного лікувального закладу.

      За кількістю голосів Експертів Реєстру „ТОП 100 в медицині” та суворого відбору Журі в трьох турах лауреатами Конкурсу у номінації „Середній медичний персонал” стали: Абашкіна Л.О. – медична сестра – анестезист  Одеської обласної клінічної лікарні, Ружило Н.С. – головна медична сестра Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

       Першим лауреатом Національної Медичної Премії від Львівської області стала  Галапац Наталія Богданівна - заступник головного лікаря з медсестринства Жовківської центральної районної лікарні, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, віце-президент Львівської обласної асоціації медичних сестер. Нагороду із зображенням золотої голови Асклепія та Почесний Диплом  вручила президент Асоціації медичних сестер України Івашко Г.М. Сертифікат на оформлення річної передплати  журналу „Журнал головної медичної сестри” на 2013 рік  вручила головний редактор журналу Кізім А.В. 


Відбувся VI Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер "Ескулап – професіонал"

4-6 жовтня 2012 р. в місті Тернополі відбувся VI Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер "Ескулап – професіонал ".

У конкурсі брали участь кращі медичні сестри 20-ти регіонів України, міст Києва та Севастополя.

Конкурс проходив у три етапи. Перший етап – тестування, другий етап – практичні навички з терапії, хірургії та педіатрії.

Третій етап конкурсу домашнє завдання „Талановита людина – талановита у всьому” відбувся в академічному обласному драматичному театрі  ім. Т.Г. Шевченка.

 

Від Львівської області у конкурсі приймала участь переможниця обласного конкурсу „Краща медсестра Львівщини 2012” ІРИНА  ГАРДА – медична сестра палати інтенсивної терапії відділення анестезіології з ЛІТ  Жовківської ЦРЛ.

 

Ірина одержала перемогу у номінації „Золоте серце ” за кращу демонстрацію практичних навичок.

Нагороду вручила президент Асоціації медичних сестер України, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства МОЗ України Галина Миколаївна Івашко.


Відбулася нарада-семінар «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я»

         03.07.2012 р. на базі Клінічної лікарні Львівської залізниці відбулася  нарада – семінар заступників головного лікаря з медсестринства, головних (старших) медсестер ЛПЗ області «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я».

    На нараді із вступним словом виступив начальник відділу організаційного, кадрового забезпечення ГУОЗ ЛОДА Вячеслав Верес, який відзначив важливість дотримання медичними сестрами в закладах охорони здоров’я принципів медичної етики та деонтології.

        Із презентацією «Правові та етико-деонтологічні аспекти в діяльності медичних сестер закладів охорони здоров’я» виступила  Наталія Галапац –  головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства.

 

         Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Ірина Шевчук довела до відома присутніх інформацію про роботу ЛОАМС за 1-ше півріччя 2012 року та план основних заходів на 2-ге півріччя 2012 р.

      Спеціалістом ГО «Служби організації інфекційного контролю» Надією Галапац  на семінарі було представлено спільний проект Асоціації медичних сестер України та Служби організації інфекційного контролю «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», метою якого є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних закладах України, профілактика професійних захворюваннь медичного персоналу, запобігання розповсюдженню внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ. В рамках одного із розділів данного проекту виступив представник компанії «Вермоп» у країнах СНД Сухарьов Євген, який ознайомив присутніх із правилами прибирання приміщень ЛПЗ системою «Вермоп».

      На завершиння наради-семінару з програмою «Здорове дитинство - здорова нація» виступила її керівник Юлія Скрипка, яка ознайомила присутніх з метою і завданнями програми.

 

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60  

locz@mail.lviv.ua


Інформаційне повідомлення

«Розвиток і перспективи співпраці медсестринства Львівщини та Рівненщини» 

У Львові перебувала група медичних сестер дитячих лікувально-профілактичних закладів м. Рівного задіяна у програмі обміну досвідом в роботі медсестинської служби з лікувально-профілактичними закладами Львівщини. Під час зустрічі медсестри Львівщини та Рівненщини ознайомились з роботою медсестринської служби Західноукраїнського дитячого спеціалізованого медичного центру та Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні.

Під час заходу учасники круглого столу обговорили перспективи співпраці медсестринства Львівщини та Рівненщини.

Вітальним словом учасників привітала Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер.

 

Головний позаштатний спеціаліст Головного управління охорони здоровя Львівської ОДА Наталія Галапац розповіла про розвиток медсестринської служби Львівщини. Зокрема, вона презентувала відеоролик до Міжнародного дня медичної сестри.

Людмила Романішина-Лановська голова Рівненської обласної асоціації медичних сестер, головна медсестра Рівненського обласного шкірно-венерологічного диспансеру вручила колегам Львівщини подарунки.

Спеціаліст служби організації інфекційного контролю Надія Галапац представила учасникам проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта!», який впроваджується за ініціативи Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України та громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК). Метою даного проекту є забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійних захворювань медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ. За погодженням з адміністрацією лікувальної установи Служба організації інфекційного констролю проводить аудит, складає протокол та надає свідоцтво про те, що відділення пройшло сертифікацію проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта!».

Наприкінці зустрічі медсестри Львівщини та Рівненщини домовились про проведення спільних конференцій з лідерства в медсестринстві, правові та етичні засади медсестринства.

   

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

* Фото Ольги Мельник


ПРЕС-РЕЛІЗ 

«Урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри та фінал конкурсу на кращу медсестру Львівщини -2012»

Сьогодні, 18 травня, в приміщенні актової зали Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді відбулось урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри та фінал конкурсу на кращу медсестру Львівщини -2012.

    

Урочистості відкрила головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства Н. Галапац.

    

З вітальним словом виступив начальник відділу організаційного та кадрового забезпечення ГУОЗ ЛОДА В. Верес, який нагородив почесними грамотами Головного управління охорони здоровя Львівської ОДА кращих медсестер лікувальних закладів області.

    

До привітань приєдналися представники Львівської обласної та міської організації профспілки працівників охорони здоров'я України. Нагородження медсестер лікувальних закладів м. Львова проводив головний спеціаліст управління охорони здоровя ЛМР Б. Остальський.

    

Президент Львівської обласної асоціації медичних сестер І. Шевчук та І. Ометюх головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики ЛМР відзначили медсестер грошовими нагородами за активну участь у громадській діяльності.

Після привітань розпочався фінал конкурсу на кращу медсестру Львівщини -2012, у якому взяли участь 12 кращих медсестер Львівщини. Кожен учасник конкурсу представив домашнє завдання «Талановита людина – талановита у всьому».

Підведення підсумків фіналу конкурсу: кращою медсестрою Львівщини -2012 року визнано – Ірину Гарду, медсестру відділення анестезіології Жовківської ЦРЛ. Друге місце розділили: медсестра Львівського обласного центру репродуктивного здоровя населення Зоряна Когут та медсестра стоматологічного відділення Львівського клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України Олександра Дружиніна, а третє медсестра хірургічного відділення Сокальської ЦРЛ Ірина Хохонь.

 

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА   

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

*Фото Ольги МельникНаказ ГУОЗ ЛОДА №245 від 27.03.12р. "Про проведення професійного конкурсу на кращу медсестру Львівщини-2012 та святкування Міжнародного дня медичної сестри"

 


Інформація про урочисте святкування 10-ої річниці з дня створення Львівської обласної асоціації медичних сестер 

      

 

  Згідно плану основних організаційних заходів головного управління охорони здоров’я ЛОДА на 2012 рік та з нагоди 10-ої річниці з дня створення Львівської обласної асоціації медичних сестер на базі Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім.. Соломії Крушельницької 28 березня 2012 року о 12.00 год.  відбулася урочиста конференція „Роль Асоціації медичних сестер у розвитку лідерства у медсестринстві” за участю президента Асоціації медичних сестер України, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з медсестринства Галини Миколаївни Івашко, заступника голови-керівника апарату Львівської обласної державної адміністрації І.Груника, голови комісії з питань бюджету соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Я.Качмарика, представників міжнародних асоціацій медсестер:

Тадеуш Вадас – віце-президент Асоціації медичних сестер Польщі, керівник Малопольської асоціації медсестер в Кракові.

Ян Рутковський – викладач медсестринського факультету Жешівського університету, Польща

Лукаш Кобер – президент регіонального осередку медичних сестер та акушерок Високі Татри, Словаччина з колегами

Ярослав Станьчак доцент кафедри охорони здоров’я вищої політтехнічної школи Єглави, Чехія.

Голів та представників Асоціацій медичних сестер 16 регіонів    України: Харків, Закарпаття, Івано-Франківськ, Полтава, Чернівці, Рівне, Тернопіль, Житомир, Вінниця, Кіровоград, Луганськ та інші.

     

Керівників головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України, Львівської міської організації профспілки працівників охорони здоров'я, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Львівського державного медичного коледжу ім.. А. Крупинського, Львівського коледжу післядипломної освіти.

Керівників та менеджерів компаній «Лізоформ-медікал»,”Юрія Фарм”, «Медокс»,  «БМ-Фарма» з якими співпрацює ЛОАМС.

Президент Львівської обласної

   асоціації медичних сестер                                                                     Ірина Шевчук

 


Інформаційне повідомлення

«Семінар-нарада «Медсестринство Львівщини – досягнення та перспективи»

6 грудня 2011 року відбулася спільна семінар-нарада заступників головних лікарів з медсестринства, головних (старших) медсестер ЛПЗ області та співробітників кафедри і організації управління охороною здоров’я ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького «Медсестринство Львівщини – досягнення та перспективи».


Завідувач кафедри організації і управління охороною здоровя ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького Олег Любінець та старший викладач кафедри організації і управління охорони здоровя ФПДО Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького Орест Ходор розповіли учасникам семінару про кадрове забезпечення охорони здоровя України в умовах реформування галузі. Олег Любінець зазначив, що ключовим елементом в забезпеченні розвитку системи охорони здоровя є належне її фінансування. Найпоширенішими проблемами для кадрових ресурсів охорони здоров’я як в Україні, так і у світі залишаються: дефіцит, дисбаланс та неоптимальна комбінація професійних навичок; неадекватний розподіл кадрів; підвищена мобільність і міграція працівників охорони здоров’я; невідповідність цілей стратегій підготовки кадрів і формування політики охорони здоров’я; незадовільне робоче середовище; недосконалість нормативно-правових механізмів; недостатня база знань із питань кадрових ресурсів охорони здоров’я і дефіцит фактичних даних для формування політики і прийняття рішень.


 

Зі звітом про роботу медсестринської служби Львівщини за 2011 рік та завданнями на 2012 рік виступила Наталя Галапац, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з медсестринства, заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ з медсестринства. Н. Галапац повідомила про фактори пріоритетності впливу медичних сестер та їх організаційно-методична роботу на місцях.

Ірина Шевчук, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер поінформувала учасників семінару про роботу ЛОАМС у 2011 році та завдання на 2012 рік.

Про технології лікарняної гігієни розповів О. Ковальський, кандидат медичних наук, асистент кафедри факультетської та шпитальної педіатрії Львівського Національного медичного університету ім. Д. Галицького, медичний директор Компанії «Лізоформ Медікал».

 

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


 Інформаційне повідомлення

8 листопада 2011 року о 11 ºº у 4-ій МКЛ відбувся науково-практичний семінар «Організація та управління якістю роботи медичних сестер терапевтичних відділень». В пленарному засіданні взяли участь: Галапац М. Б. – головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА, Шевчук І. Б. – президент Львівської обласної асоціації медичних сестер, Чикалов С. О. – регіональний представник ТзОВ «Юрія-Фарм», Галапац М. П. – магістр, представник служби інфекційного контролю.

   

Головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА Галапац М. Б., розповіла про організацію роботи медсестринської служби терапевтичних відділень на Львівщині. Служба інфекційного контролю представила актуальні питання лікарняної гігієни, а представник  ТзОВ «Юрія-Фарм» Чикалов С.О. надав інформацію про використання нових виробів медичного призначення в практичній діяльності медичної сестри.

   

Друга частина семінару складалась із практичних занять в групах, тестування яких проводила Шевчук І. Б. Були презентовані ситуаційні завдання з управління якістю роботи та ефективного керівництва у медсестринстві.

Семінар завершився підведенням підсумків та врученням сертифікатів старшим медичним сестрам терапевтичних відділень.

  

Прес-служба

ГУОЗ ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua