Заказать дипломную работу в Харькове
25 січня 2016 р.

Всесвітній день боротьби з гепатитом – 28 липня 2015 року

 27.07.15


Всесвітній день боротьби з гепатитом відмічається 28 липня з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо вірусного гепатиту та  боротьби з цим грізним захворюванням. Власне, 28 липня народився лауреат Нобелівської премії професор Барух Самюель Бламберг, який відкрив світу вірус гепатиту В.

В світі налічується близько 180 млн. людей, інфікованих гепатитом С, з яких щонайменше 1,2 млн. проживають в Україні. Більшість з них не знають про свою хворобу, тому що в 80% випадків гострий період проходить без симптомів і захворювання переходить в хронічну стадію, яка закінчується цирозом печінки.

У 2013 році, завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів стало доступнішим лікування гепатиту С для населення: прийнята Державна програма профілактики, діагностики і лікування вірусних гепатитів в період до 2016 року. Проте цього явно недостатньо. Епідемія гепатиту С протягом декількох років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЧ/СНІД, – повідомляє ВООЗ. Швидкість поширення гепатиту С в Україні залишається найвищою серед європейських країн, фінансування державної програми залишається незадовільним, і ціна стандартного курсу лікування все ще зависока для звичайних громадян.

Статистика свідчить, що в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо, С) іноді називають "лагідним убивцею". Хронічні вірусні гепатити становлять серйозну медичну та соціальну проблему у зв’язку з широкою розповсюдженістю, а також високим ризиком розвитком цирозу та раку печінки як наслідків гепатиту. 

Існує 8 типів вірусів гепатиту: A, B, C, D, E, J, F, TT. Вірусний гепатит А та Е  – це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. На гепатит А частіше хворіють діти 7 – 10 років. Його спалахи відбуваються в основному у школах, інтернатах.

Гепатити B і C можуть передаватися кількома шляхами, зокрема,статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові, внаслідок використання нестерильних шприців або медичних приладів, під час пірсингу, татуювання, а також через засоби особистої гігієни (зубна щітка, бритва, ножиці).

Джерелом інфекції є хворі на гострі та хронічні форми вірусних гепатитів. Наслідками вірусних гепатитів В і С можуть бути цироз та рак печінки.
Вірусні гепатити більш заразні, ніж ВІЛ-інфекція: для порівняння - після уколу інфікованою голкою ступінь ризику захворіти на ВІЛ-інфекцію становить 0,3%, на гепатит С – 3%, на гепатит В – 30%. 
Вірус гепатиту В стійкий в навколишньому середовищі. На предметах в невидимій краплі крові зберігає життєдіяльність до 7 діб. При кип’ятінні гине через 45 хвилин, в замороженому стані зберігає інфекційну активність протягом 15-20 років.

 Період від зараження до прояву хвороби в середньому складає від 45 до 180 днів. 

Гострий гепатит В може перебігати  з обмеженими проявами симптомів або безсимптомно, може супроводжуватись жовтяницею (шкіри, очей), потемнінням сечі, нудотою, блюванням, болями в животі. Зазвичай людина одужує після перенесеної хвороби, але у невеликої частки людей інфекція переходить в хронічну форму.

Викликає занепокоєння, що більшість осіб, інфікованих вірусом гепатиту С, не здогадуються про своє захворювання, оскільки у 80% пацієнтів гострий період захворювання минає без симптомів, трансформуючись з часом у хронічне захворювання за умови відсутності лікування. При пізньому призначенні лікування хронічний гепатит трансформується в цироз печінки, який є незворотнім станом і призводить до інвалідизації пацієнта і потребує трансплантації печінки як єдиної ефективної стратегії лікування.

Одним із важливих завдань є проведення вакцинопрофілактики гепатиту В дітям і дорослим, медичним працівникам, студентам середніх і вищих медичних навчальних закладів, працівникам служб спеціального призначення, хворим гастроентерологічного профілю, перед плановими оперативними втручаннями, гемодіалізом.  Щеплення складається з 3-х ін’єкцій, введених за схемою 0-1-6 місяців або 0-1-2. місяці. В разі  виникнення «аварійної» ситуації слід провести вакцинацію за екстреною схемою: в подвійній дозі 0-7-30 днів – 365 днів та ввести імуноглобулін. Вакцина є генно-інженерною і не містить вірус! У Львівській області дітям до 14 років  щеплення можна зробити в кабінеті щеплень за місцем проживання. Дорослим – Дністерська,27 – кабінет щеплень, Заводська,8 – Центр Святої Параскеви

 На відміну від гепатиту В, вакцинопрофілактика при вірусному гепатиті С є неможливою, а отже, єдиним способом контролю епідеміологічної ситуації є лікування хворих на хронічний вірусний гепатит С.

Україна належить до регіонів з середньою розповсюдженістю гепатиту В (2,2% населення) та гепатиту С (від 3% до 5% від кількості населення), однак за темпами розповсюдження цих інфекцій випереджає країни Європи. В нашій країні люди найчастіше інфікуються через нестерильне медичне і косметологічне обладнання, пірсінг, татуаж, манікюр, педикюр, стоматологічні послуги, інші медичні втручання, пов’язані з ін’єкціями, переливанням крові, ін’єкційне вживання наркотиків тощо.

У 2014 році у Львівській області зареєстровано 138 випадків захворювання на вірусний гепатит А (порівняно з 2013 роком захворюваність зросла на 21,05 %) та  4417 випадки – у всій Україні (на 42,76 % більше, ніж у 2013 році).

На гострий вірусний гепатит В у Львівській області протягом 2014 року захворіло 162 особи (на 25,58 % більше, ніж  у 2013 році) та 1535 особи - в Україні. Також протягом минулого року зафіксовано 37 випадків захворювання на гострий вірусний гепатит С у  Львівській області (на 1 випадок більше, порівняно з минулим роком) та 556 – в Україні.

Станом на 2014 рік зареєстровано 82 особи, хворі на хронічний вірусний гепатит В у Львівській області та 1697 особи – в Україні; а також 336 осіб, що страждають на хронічний вірусний гепатит С в області та 5816 – в Україні.

Зробіть щеплення проти вірусного гепатиту В!

Придбайте власний манікюрний набір!

Поцікавтеся в косметологічному кабінеті і перукарні як відбувається стерилізація!

Памятайте про переваги БЕЗПЕЧНОГО сексу!

 ПРОСТІ РЕЧІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ!!!

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60