Заказать дипломную работу в Харькове
10 лютого 2015 р.

Хід реалізації на Львівщині Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства

У Львові пройшла нарада щодо реконструкції перинатального центру

Сьогодні у Львові пройшла виробнича нарада щодо оновлення Львівського обласного клінічного перинатального центру по вул. Дж. Вашингтона, 6, на якій обговорили графік виконання будівельних робіт і фінансування реконструкції закладу.

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Володимира Губицького, Львівський державний обласний перинатальний центр є одним із основних медичних закладів охорони здоров’я матері та дитини у Львівський області, тому завершити його реконструкцію необхідно у 2014 році.

У зв’язку з чим до Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України скерували лист щодо виділення у 2014 році з державного бюджету асигнувань на завершення реконструкції.

Оскільки здача перинатального центру запланована на кінець четвертого кварталу 2014 року, з метою дотримання графіку виконання робіт, за результатами наради Володимир Губицький дав доручення підрядній організації суттєво збільшити кількість працівників та пришвидшити темпи будівельно-монтажних робіт, а проектній організації при необхідності оперативно реагувати на звернення підрядника щодо уточнення проектних рішень.

Прес-служба МОЗ України, 28.01.2014 р.

 

Про хід реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру

Сьогодні, 27 грудня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Сало провів виїзну нараду з питань реконструкції Львівського обласного перинатального центру, повідомляє прес-служба ЛОДА

«В бюджеті для реконструкції перинатального центру закладено близько 100 млн. грн. До кінця наступного року цей об’єкт повинен бути завершений. Як неодноразово наголошував Президент України, 2014 рік – це рік розвитку регіонів і ми максимально повинні завершити всі недобудовані об’єкти області», – зазначив голова ОДА.

За словами Олега Сала, буде повторно проводитись експертиза, корегування та затвердження проекту, аби завершити всі роботи в зазначений термін.

«Зараз проводиться корегування проекту. Є багато робіт, які потрібно додатково включити в проект, але ми повинні зробити все, щоб встигнути до кінця наступного року», – запевнив керівник області.

Зазначимо, сьогодні на об’єкті завершено демонтаж підвісних стель, сантехнічних приладів та трубопроводів, системи опалення, електромереж, цементних стяжок, покриття покрівлі корпусу, а також розбирання дверних заповнень, цегляних перегородок, облицювання стін з керамічної плитки, покриттів підлоги лінолеуму та керамічної плитки.

Нагадаємо, на виконання соціальних ініціатив Президента України видано розпорядження голови Львівської облдержадміністрації, де визначено Львівський обласний клінічний перинатальний центр базовим закладом з реалізації проекту у Львівській області «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства».

Довідка:

Львівський обласний клінічний перинатальний центр збудований за типовим проектом пологового будинку і відкритий у 1986 році як міський пологовий будинок №2 м. Львів. З 1990 року реорганізований у перший в Україні перинатальний центр і переданий в обласне підпорядкування.

На час проведення реконструкції функціонування закладу тимчасово зупинено. Медичні працівники  отримують 2/3 заробітної плати,  а також Лікарський персонал проходить навчання на курсах підвищення кваліфікації у Львівському національному медичному університеті та інших навчальних базах України.

26.12.2013

 

Ірина Романів: «Необхідно негайно приступати до реконструкції пологового відділення Бродівської центральної районної лікарні»

«В Львівській області є дуже багато довгобудів, недобудованих об’єктів соціальної сфери, а також об’єктів, які потребує негайної реконструкції. Наше завдання – скласти чіткий план дій: куди кошти необхідно вкладати першочергово, де сконцентрувати більшу увагу, аби не розпорошувати той фінансовий ресурс, що в нас є».

Таку думку висловила заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів 26 грудня під час робочого візиту у Бродівський район.

В рамках візиту заступник очільника Львівщини відвідала пологове відділення Бродівської центральної районної лікарні та ознайомилась із ходом реконструкції Шнирівської ЗОШ І-ІІІ ст.

«Віддаленість від обласного центру, величезна територія, яку обслуговує пологове відділення Бродівської ЦРЛ ще раз засвідчує значущість цього соціального об’єкту. Очевидно, що тут працює абсолютно професійний колектив, адже за 2013 рік не було жодної малюкової смертності та допологової чи після пологової смертності. З іншого боку лікарі працюють в надзвичайно поганих умовах.  – розповіла Ірина Романів та наголосила, що необхідно терміново приступати до реконструкції пологового відділення, а фактично створення перинатального центру 2 рівня акредитації, як цього вимагає Національний проект. – З іншого боку Президент України задекларував, що 2014 рік буде роком розвитку регіонів. І наше завдання сьогодні, як влади, абсолютно скрупульозно вивчити, які ж об’єкти будемо вводити в експлуатацію чи продовжувати будувати в наступному році», – додала заступник голови ОДА.

Як повідомив головний лікар Бродівської ЦРЛ Іван Бец, пологове відділення обслуговує весь район та м. Радивилів Рівненської області. Відділення розраховане на 30 ліжок, а після реконструкції має запрацювати 5 пологових залів: 2 індивідуального й 3 сімейного типу.

«Тут не високий ступінь готовності, фактично тільки виконано демонтаж та вставлені вікна. Проте соціальна потреба пологового відділення є стовідсотковою. Цей об’єкт має бути і буде включений для проведення активних робіт та фінансування у 2014 році», – запевнила Ірина Романів.

Також соціально важливим Ірина Романів назвала реконструкцію басейну Шнирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Бродівського району.

«Цей об’єкт буде внесено до списку довгобудів на фінансування у 2014 році, адже на сьогодні у Бродівському районі поки що не функціонує жодного басейну. Окрім того, багато вже вкладено коштів, багато зусиль і ми не маємо права не завершити це будівництво. Необхідно ще близько 3 млн. грн., щоб завершити реконструкцію басейну. Я думаю, що це абсолютно реальна цифра, аби в 2014 році цей басейн все ж таки здали в експлуатацію. Це дозволить навчати плаванню не тільки дітей із Шнирівської школи, але й проводити спортивні секції та заповнювати дозвілля дітей сусідніх сіл і міста Броди», – підсумувала Ірина Романів.

Більше фото тут http://loda.gov.ua/fotohalereji/robochi-pojizdky?album=3&gallery=178

 26.11.2013

Прес-служба Львівської ОДА

 

Про хід реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру

 26.11.2013

Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», що реалізується на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича передбачає відкриття у всіх регіонах України 27 перинатальних центрів найвищого ІІІ рівня.

На Львівщині у рамках виконання Національного проекту «Нове життя» створюється новітній перинатальний центр ІІІ рівня шляхом проведення високотехнологічної реконструкції  діючого обласного клінічного перинатального центру, що на вулиці Дж.Вашингтона у Львові.

Роботи на обєкті розпочались у жовтні цього року.  Вже проведено  демонтаж водо-каналізаційної системи, киснепроводу, вентиляційної системи, внутрішніх цегляних перегородок, дверних блоків, підлогового покриття розпочато влаштування внутрішніх перегородок з газоблоків на III поверсі корпусу А-3.

 Проведення робіт та виконання графіку реконструкції знаходиться під постійним контролем облдержадміністрації, зокрема, управління капітального будівництва і  департаменту охорони здоровя ОДА.  
 

   

25 листопада 2013 року голова Львівської ОДА Олег Сало провів виїзну нараду з питань реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Голова обласної адміністрації оглянув корпуси центру, де проведено демонтаж перегородок, розпочато утеплення підвалу та ведуться роботи із підготовки до штукатурних робіт. Окрім цього, розпочато сантехнічні роботи.

«Сьогодні на реконструкції цього об’єкту працює 87 чоловік, роботи ведуться в одну зміну. Звісно, такими темпами, здати об’єкт вчасно буде доволі складно. Тож до ремонтних робіт необхідно залучити додаткові ресурси, у тому числі збільшити кількість працівників щонайменше удвічі», – зазначив керівник області.

Також Олег Сало додав,  що вкрай важливо для належної організації роботи, залучаючи додаткового підрядника, чітко поставити завдання і розподілити обов’язки. Зокрема, йдеться про те, щоб окремі підрядні організації відповідали за реконструкцію окремих корпусів. 

Введення в експлуатацію нового Львівського обласного перинатального центру планується у грудні 2014 року. З державного бюджету  на реконструкцію і придбання сучасного медичного обладнання  передбачено виділення коштів у сумі 99,7  млн. грн.    

Довідково: 

За останні два роки в Україні вже відкрито 11 регіональних перинатальних центрів, які надають всю необхідну допомогу жінкам у виношуванні дитини, а потім і виходжують дітей вагою від 500 грамів. За інформацією керівника Національного проекту «Нове життя» Віктора Сірмана  смертність недоношених дітей за цей період зменшилася в  рази, і значно зріс рівень  виживання глибоко недоношених дітей — з масою тіла до 1 кілограма.

Перинатальні центри – це установи третього рівня, де сьогодні сконцентровані найсучасніші ресурси для того, щоби мами і їх новонароджені діти високої групи ризику могли отримати своєчасну високотехнологічну комплексну медичну допомогу.   

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

 

13.11.2013

«Фахівці Львівського перинатального центру ознайомились з роботою перинатального центру у м. Полтава»

 

На виконання соціальних ініціатив Президента України у Львівській області продовжується реалізація Національного проекту «Нове життя: нова якість охорони материнства і дитина». Львівський перинатальний у жовтні закрився для масштабної реконструкції, а його фахівці активно вивчають досвід нещодавно відкритих в Україні аналогічних медичних закладів. Зокрема, працівники Департаменту охорони здоровя ОДА, і лікарі Львівського обласного клінічного перинатального центру впродовж 2013 року вже ознайомились з роботою Житомирського, Рівненського і Кримського республіканського перинатальних центрів, які створені в ході реалізації в Україні Національного проекту «Нове життя: нова якість охорони материнства і дитинства».

Днями лікарі Львівського перинатального центру, з метою вивчення досвіду, відвідали Полтавський обласний перинатальний центр, який після реконструкції відкрився у грудні минулого року. Полтавчани під час конференції «Якість і безпека медичної допомоги новонародженим: питання, реальність і стратегія розвитку» радо ділилися своїм досвідом у налагодженні системи регіоналізації перинатальної допомоги.

Головний фахівець МОЗ України за спеціальністю «Неонатологія» Є. Шунько зазначила, що великою перевагою Полтавського перинатального центру перед іншими закладами є наявність навчальної бази, де можна вчити фахівців. Окрім цього, перинатальний центр займається науковими розробками та впровадженням їх в практику перинатальної допомоги.

У своєму виступі перед учасниками конференції, серед яких були львівські медики, головний неонатолог МОЗ України зазначила, що Полтавський перинатальний центр один з кращих в Україні.

Довідково: в даний момент Львівський перинатальний центр закрито на реконструкцію. Ця реконструкція обійдеться у 100 млн.грн. Відповідно до затвердженого проекту на будівельно-монтажні роботи буде витрачено 58659,825 тис.грн., на устаткування 25400,000 тис.грн., пусконалагоджувальні роботи 600,739 тис.грн., інші витрати будуть становити 15051,308 тис.грн. Відкриття Львівського перинатального центру планується у грудні 2014 року.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

12.11.2013

«Львівщина: безпека пацієнта і компетентність лікаря – серед пріоритетів  Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства»

  

В Україні  продовжується реалізація Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства».

За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірини Микичак, безпека пацієнта і компетентність лікаря належать до пріоритетів  Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства». Тому Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації особливу увага зосереджує на підвищенні професійної компетенції лікарів, які опікуються здоров’ям дітей, обміну досвідом, впровадженню ефективних перинатальних технологій. Впродовж останнього року активно працює обласна школа неонатологів. Заняття якої користуються великою популярністю серед лікарів неонатологів і дитячих анестезіологів.

 

Чергове засідання обласної неонатологічної школи було присвячене правовим аспектам у роботі неонатологів. Участь у засіданні взяли голова асоціації неонатологів України, професор Тетяна Знаменська, відомі львівські неонатологи – професори Юрій Коржинський та Дмитро Добрянський, консультант Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Радміла Гревцова.

У своїй доповіді професор Тетяна Знаменська, зупинилась на пріоритетних напрямках розвитку материнства і дитинства. Зокрема, вона наголосила на наважливості реалізації у нашій державі Соціальної ініціативи Президента України, національного проекту «Нове життянова якість охорони материнства і дитинства». Адже у неонатологів, під особливим контролем «група перинатального ризику» – недоношені діти та малюки, що народились з вродженими вадами. У новостворених перинатальних центрах III рівня, обладнаних найсучаснішим обладнанням будуть всі умови для порятунку таких діток. Тобто робота служби спрямована на створення умов для безпечних пологів, зниження інвалідизації.


Значна увага надається питанням підвищення кваліфікації лікарів-неонатологів, медсестер, нормативно-правовим аспектам у роботі неонатологічної служби. Саме з цією метою, до участі у засіданні школи була запрошена відомий український юрист Радміла Гревцова, яка розповіла учасникам конференції про права лікарів і пацієнтів, співпрацю лікаря-неонатолога з батьками новонародженої дитини, юридичний захист лікаря-неонатолога.

Після закінчення засідання школи близько ста її учасників отримали сертифікати відповідного зразка.

  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

*Фото Ольги Мельник

 

Оновлений Львівський обласний перинатальний центр відкриють у 2014 році

27.08.2013

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів провела робочу нараду з питань підготовки перинатального центру до закриття на реконструкцію, повідомляє прес-служба ЛОДА.

  

Зазначимо, Президент України Віктор Янукович своїм Дорученням від 19 листопада 2010 року «Щодо реформування системи охорони здоров’я, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян України» розпочав реалізацію Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».

Ключовим завданням цього проекту є створення в усіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів. Один із таких сучасних медичних центрів буде і у нашому місті.

Ірина Романів під час наради наголосила на необхідності працевлаштування всього персоналу перинатального центру на період реконструкції, й доручила опрацювати логістику працевлаштування кожної людини.

«Нам необхідно вже сьогодні знати, де будуть працювати фахівці, хто візьме їх на роботу і на який термін. Окрім того, вся ця інформація має бути підкріплена документально», – сказала І. Романів.

Також важливим питанням заступник голови ОДА назвала завершення усіх документаційних робіт, вивільнення орендованих приміщень та завершення процедури передачі медикаментів, медичної літератури, апаратури та дороговартісного обладнання.

Зазначимо, Проектом заплановано впровадження новітніх технологій, забезпечення перинатального центру сучасною вентиляційною системою, центрального постачання лікувальних газів, облаштування медичних «чистих» приміщень за класом чистоти ISO 8.

Також будуть створені комфортні та безпечні умови для пацієнтів. Окрім цього, передбачено проведення реконструкції існуючих приміщень з дотриманням сучасних медичних та будівельних вимог, добудову 2-х поверхів, влаштування шатрового даху з метою створення і розташування відділень ІІ етапу виходжування новонароджених на 20 ліжок, відділення екстрагенітальної патології вагітних на 74 ліжка, операційно-реанімаційного, пологового блоку, гінекологічного блоку, консультативно-поліклінічного відділень на 90 відвідувань у зміну, приведення до нормативних санітарно-гігієнічних вимог приміщення клініко-діагностичної лабораторії.

Реконструкція орієнтовно триватиме 1,5 роки і вже у грудні 2014 року заплановано здати в експлуатацію відреконструйований сучасний перинатальний центр.

Нагадаємо, на сьогодні в Україні вже відкрито 11 новітніх перинатальних центрів (Кіровоград, Київ, Житомир, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Полтава, АР Крим, Хмельницьк, Рівне, Луганськ). Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності та смертності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам під час вагітності, пологів, новонародженим дітям, підвищення рівня доступності та якості пологової допомоги, її безпечності та економічного використання ресурсів.


 

16.08.2013

15 серпня 2013 року у Львівській обласній державній адміністрації відбулося засідання Регіонального комітету з економічних реформ у Львівській області під керівництвом голови обласної державної адміністрації Віктора Шемчука, повідомляє прес-служба ЛОДА.

На засіданні обговорено питання створення перинатальних центрів ІІ рівня перинатальної допомоги згідно із затвердженими регіональними планами розвитку перинатальної допомоги.

З метою забезпечення доступності кваліфікованої медичної допомоги у районах області доцільно створити у 2013 – 2015 роках стаціонарні заклади охорони здоров’я ІІ рівня перинатальної допомоги у таких містах: Львів, Дрогобич, Миколаїв, Стрий, Червоноград, Новояворівськ.

У родопомічних закладах II рівня перинатальної допомоги Львівської області передбачається наявність ліжок інтенсивної терапії для жінок та ліжок інтенсивної терапії для новонароджених, цілодобове чергування у стаціонарі лікаря акушера – гінеколога, анестезіолога та неонатолога (педіатра).

Наявний медичний персонал і устаткування закладів охорони здоров’я ІІ рівня перинатальної допомоги повинні забезпечити надання пологової допомоги при фізіологічних пологах, вагітним групи низького та середнього ступеню перинатального ризику, при передчасних пологах з терміном вагітності більш, ніж 34 тижні, а також базового рівня допомоги новонародженим з гестаційним терміном від 34 до 40 тижнів включно з низьким та середнім ступенем перинатального ризику.

У закладах II рівня перинатальної допомоги передбачається цілодобова лабораторна та рентгенологічна діагностика.

За результатами розгляду питання, директору департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення доручено продовжувати роботу щодо формування мережі перинатальних центрів II рівня перинатальної допомоги, а також здійснювати постійний контроль за дотриманням госпіталізації вагітних та новонароджених відповідно до рівня надання допомоги.

 05.08.2013

«У Львові відбулась акція на підтримку тижня грудного вигодовування»


У веселе радісне свято перетворилась акція «У нашім раї на землі нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим», присвячена Тижню грудного вигодовування у Львівській області. Захід відбувся у центрі міста біля пам’ятника Т. Шевченку. Його ініціатори Департамент охорони здоровя, Департамент з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської облдержадміністрації, Регіональний центр підтримки лактації та грудного вигодовування обласного клінічного перинатального центру та Львівська асоціація консультантів з грудного вигодовування.

Вступним вітальним словом акцію відкрили заступник директора Департаменту охорони здоровя ЛОДА Ірина Микичак та головний спеціаліст з питань грудного вигодовування Департаменту охорони здоровя ЛОДА Ольга Шлемкевич.

У заході брали участь більше 40 майбутніх і годуючих мам, їх родичі, друзі. Найменьшенькому учаснику акції з грудного вигодовування виповнилося лише 24 дні! Найстаршому, якого мама досі годує грудьми – 2 роки 6 місяців. Тому надзвичайно урочистим і символічним виглядало 5-хвилинне спільне годування малюків.

Підкріпившись маминим молоком старші дітки змогли прийняти участь у жартівливому конкурсі «Хто найдальше кине пустушку».

Майбутні мами змогли проконсультуватись із сертифікованими фахівцями з грудного вигодовування.

Учасники та гості заходу із задоволенням переглянули концерт у виконанні ансамблю народного танцю «Нові зірки» (м. Буськ) та учасників студії естрадного мистецтва.

Всі годуючи мами, що брали участь у заході, отримали невеликі подарунки від дитячої торгової мережі «Антошка». А ті, що довго годують, були нагороджені Почесними грамотами Асоціації консультантів з грудного вигодовування.


 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

*Фото Фотошколи "Студія 111"

 30.07.2013

Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» у всьому світі проводиться з 1 серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Проходить захід під егідою WABA - Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює у тісному співробітництві з Дитячим Фондом ООН ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми. 

У 2013 році девіз тижня – «Підтримка грудного вигодовування: поряд з мамами».

  Цілі Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування:

1.  Привернути увагу до материнської взаємопідтримки та підтримки зі сторони медпрацівників і консультантів з грудного вигодовування, котрі здатні суттєво впливати на те, як жінки починають і продовжують годувати груддю.

2. Донести інформацію про те, наскільки високоефективною є материнська взаємопідтримка і наставницька підтримка, а також об`єднати зусилля з розповсюдження програм навчання медпрацівників та консультантів з грудного вигодовування.

3.     Надихнути жінок та чоловіків з будь-яким рівнем освіти, котрі вважають важливим годування  груддю, пройти курс навчання для того, щоб допомагати жінкам годувати грудьми.

4.     Визначити, куди можуть звертатись після пологів за допомогою і підтримкою, жінки, що годують грудьми.

5.    Закликати уряди і материнські організації всього світу втілити у життя «10 кроків успішного грудного вигодовування», зокрема, крок 10 «Сприяти створенню груп підтримки грудного вигодовування і направляти туди матерів після виписки з пологового будинку або лікарні» для того, щоб покращити показники і тривалість виключно грудного вигодовування.

Однією з умов успішного і тривалого грудного вигодовування є надання кваліфікованої допомоги та психологічної підтримки годуючій матері зі сторони медичного персоналу, близьких  людей, найближчого оточення.

 Нині на Львівщині переважна більшість закладів охорони здоров’я матерів і дітей сертифіковані на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Цей статус означає, що у кожному такому лікувальному закладі працюють медичні працівники, які володіють основами підтримки грудного вигодовування. У таких клініках створені групи підтримки матерів з грудного вигодовування. Такі групи створюються з жінок, які мали власний позитивний досвід з грудного вигодовування, пройшли навчання з питань грудного вигодовування і можуть надати найпростішу консультацію або підтримати маму, яка у відчаї зателефонує до неї.

 Результати впровадження Ініціативи «Лікарня доброзичлива до дитини» в Україні: 

-     Станом на 01 січня 2013 року статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Україні здобули 429 закладів охорони здоров’я. У 2012 році в Україні даний статус вперше присвоєно 33 закладам і підтверджено 95 закладам охорони здоров’я. Сертифікація проводиться національними експертами, акредитованими МОЗ України і Представництвом Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні.

 -     Найбільша кількість сертифікованих закладів охорони здоров’я у Дніпропетровській – 82, Львівській – 32, Полтавській – 25, Донецькій області та АР Крим – по 24. В Україні відсутні регіони, де б не було жодного такого закладу.

-     Питома вага дітей, які народились у родопомічних закладах сертифікованих на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», становить 87,2% у Львівській області ( в Україні - 70,9%) .

-     у Львівській області питома вага дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні до 6-х міс. складає 54,7%( в Україні – 63,7% у 2012році)

-     Рівень дітей, які отримували грудне молоко у віці 12 місяців і старші  у 2012 році – 27,9% (в 2011р. – 22.4%). 

                  У Львівській області кваліфіковану допомогу та підтримку жінки, які годують грудьми можуть отримати зі сторони регіонального центру підтримки лактації та грудного вигодовування, де працюють кваліфіковані консультанти та лактологи, у лікарів - неонатологів закладів охорони здоров’я, а також у Львівській асоціації консультантів з грудного вигодовування.

Львівська обласна громадська організація «Львівська асоціація консультантів з грудного вигодовування»  це юридична особа заснована у 2009 році консультантами з грудного вигодовування, які успішно пройшли навчання з консультування по грудному вигодовуванні. Асоціація працює у тісному контакті з регіональним Центром підтримки лактації та грудного вигодовування (Обласний клінічний перинатальний центр).

Асоціація об’єднує мам, для того, щоб вони ділилися сучасними знаннями про грудне вигодовування і своїм досвідом один з одним, щоб спільними зусиллями прийти до повного розуміння важливості грудного вигодовування й важливості допомоги іншим мамам у його налагодженню.

Цілями Асоціації є: пропаганда, поширення й підтримка грудного вигодовування, поширення рекомендацій ВООЗ/ЮНІСЕФ з годування грудьми, інформаційна й методична підтримка консультантів з грудного вигодовування, сприяння розвитку мережі консультантів і Груп підтримки з грудного вигодовування.

Консультанти Львівської асоціації надають інформаційну підтримку матерям, щодо грудного вигодовування, телефоном на жіночих форумах, сайтах, у соціальних мережах (Однокласники, Вконтакті, Facеbook створені сторінки Львівської групи підтримки грудного вигодовування), на конференціях й при особистих зустрічах, у пологових будинках, поліклініках або інших медичних установах. Діяльність консультанта з грудного вигодовування більш специфічна – він володіє не тільки своїм особистим більше ніж 1,5 річним успішним досвідом годування грудьми, але й теоретичними, а головне практичними знаннями й навичками допомоги іншим жінкам у налагодженні грудного вигодовування.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 18.07.2013 р.

Львів’яни обмінялися досвідом надання перинатальної допомоги з медиками інших регіонів

Медики з Житомирської, Київської, Тернопільської і Закарпатської областей ознайомилися з досвідом регіоналізації перинатальної допомоги та розвитком служби репродуктивного здоров’я у Львівській області.

У складі делегація лікарів з Житомирської, Київської, Тернопільської і Закарпатської областей прибули керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, лікарі загальної практики - сімейної медицини, акушери-гінекологи перинатальних центрів і кабінетів планування сім’ї.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Микичак розповіла колегам з інших областей про основні досягнення медичної галузі Львівщини, досвід впровадження медичної допомоги мешканцям області на засадах загальної практики - сімейної медицини, впровадження в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Особливе зацікавлення гостей викликала інформація про організацію надання медичної допомоги дітям і матерям у Львівській області, регіоналізацію перинатальної допомоги.

Нагадаємо, що медичні працівники Львівщини, працюючи у пілотних проектах Агенції США з міжнародного розвитку, були одними з лідерів впровадження в Україні сучасних ефективних перинатальних технологій (обласний перинатальний центр і обласна клінічна лікарня).

Сьогодні понад 80% дітей в області народжується у пологових відділеннях сертифікованих МОЗ України в рамках ініціативи Дитячого Фонду ООН UNICEF «Лікарня доброзичлива до дитини». В області працює потужна мережа відділень інтенсивної терапії новонароджених, забезпечено транспортування в умовах реанімобілів усіх вагітних жінок і новонароджених дітей з групи ризику з пологових відділень районного рівня до спеціалізованих стаціонарів ІІІ рівня.

У педіатричних клініках (обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ», Західноукраїнський дитячий медичний спеціалізований центр, Міська дитяча клінічна лікарня) успішно впроваджуються новітні методики хірургічної корекції вроджених вад, а також сучасні протоколи лікування онкологічної та іншої важкої патології у дітей. Головним успіхом області у сфері охорони здоров′я матерів і дітей є досягнення постійного поступового зниження материнської смертності і смертності дітей усіх вікових груп.

Колеги з Житомирської, Київської, Тернопільської і Закарпатської областей ознайомились з роботою обласного центру репродуктивного здоров’я населення, обласного клінічного перинатального центру, акушерського стаціонару і кабінету планування сім’ї Жовківської центральної районної лікарні, амбулаторії загальної практики/сімейної медицини с. Зіболки Жовківського району, 2-ої міської поліклініки м. Львова. Відбулося зацікавлене обговорення досвіду кожної з областей у розвитку медичної галузі.

Прес-служба МОЗ України

 

 


12.07.2012

 Львівщина демонструє найнижчі показники дитячої смертності в Україні

У Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення відбувся «круглий стіл», присвячений Всесвітньому дню народонаселення.

Участь у цьому заході взяли заступник директора Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак та начальник Головного управління статистики Львівської області Світлана Зимовіна.

На початку свого виступу головний статистик області зазначила, що Львівська область посідає четверте місце в державі за чисельністю населення, друге місце — за щільністю (116,4 особи на 1 кв.км). Населення області старіє, проте тривалість життя збільшується і становить 73,1 років. В області на кожних 1000 мешканців народжується приблизно 12 немовлят. Отже сумарний коефіцієнт народжуваності був найбільшим за останні десять років, рівень смертності — один з найнижчих в державі. Зафіксовані також показники зниження смертності дітей у віці до одного року та найменша кількість розлучень.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак у своїй доповіді розповіла про медичні аспекти здоров’я та забезпечення медичного благополуччя населення.

“Цього року Всесвітній день народонаселення відзначається під гаслом підліткової вагітності і збереження репродуктивного здоров’я молоді. Тому особливу увагу слід звернути на те, що з молоддю треба постійно працювати, доносити до її відома інформацію щодо дбайливого ставлення до власного здоров’я”, - сказала Ірина Микичак.

Окрім цього вона розповіла про мережу «Клінік, дружніх до молоді», де підлітки можуть отримати будь-яку консультацію, а також про шкідливість переривання вагітності та реорганізацію обласного перинатального центру і створення на його базі сучаснішого медичного закладу ІІІ рівня.

Також Ірина Микичак зазначила, що медицина робить дуже багато для збереження здоров’я і покращення демографічної ситуації. Це, зокрема, проведення профілактичних акцій з виявлення захворювань на ранніх стадіях (минулого року під час цих акцій було обстежено понад один мільйон мешканців області і у 22% виявлено патологію).

Велика увага приділяється реалізації соціальних ініціатив Президента України. В області успішно впроваджується Закон України «Про екстрену медичну допомогу», проект «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» та проект щодо регулювання цін на ліки для осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки розвитку медицини у Львівській області зареєстрований найнижчий за роки незалежності показник дитячої смертності, оскільки в регіоні триває впровадження ефективних перинатальних технологій тощо.

 

Прес-служба МОЗ України


12.07.2012

Реконструкція перинатального центру у Львові обійдеться у майже 100 млн грн.

Розпорядженням голови Львівської ОДА затверджено проект «Реконструкція Львівського обласного клінічного перинатального центру на вул. Дж. Вашингтона, 6 у м. Львові» на суму 99 млн 711 тис. 872 грн.

Про це йдеться у розпорядженні голови ЛОДА від 10 липня за підписом першого заступника голови обласної адмінстарції Богдана Матолича, оприлюдненому на сайті ЛОДА.

Із зазначеної суми вартість:

Цим розпорядженням визнано таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 29 березня 2013 року № 145/0/5-13 «Про затвердження проекту «Реконструкція Львівського обласного клінічного перинатального центру на вул. Дж. Вашингтона, 6 у м. Львові».

 


 4.07.2013 р.

 У Львові відбулась презентація безкоштовного мобільного додатку для батьків «Моя зірочка. Перший рік»

За повідомленням прес-служби ЛОДА у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі сьогодні, 4 липня, відбулась презентація безкоштовного мобільного додатку для батьків «Моя зірочка. Перший рік». Цей додаток призначений для молодих батьків та містить інформацію по догляду за немовлям від 0 до 1 року.

В заході взяла участь заступник голови  облдержадміністрації Ірина Романів.

Вона зазначила, що проект, який сьогодні презентується, має вагоме соціальне значення. «Важливою складовою народження і розвитку здорових дітей є поінформованість вагітних жінок, молодих матусь їх рідних про те, як виходжувати і годувати дитину, які особливості її фізичного і психомоторного розвитку, як оберегти дитину від хвороби, і які перші ознаки недуги. Дуже часто ці прості і доступні речі можуть попередити великі проблеми з дитячим здоров’ям», – зауважила заступник ОДА.

Зазначимо, 1 липня Львівщина була включена в Національний проект «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства», метою якого є забезпечення населення доступною висококваліфікованою медичною допомогою, комфортними умовами народження та виходжування дітей шляхом створення мережі регіональних перинатальних центрів.

Ірина Романів також ознайомилась з роботою Львівського обласного клінічного перинатального центру.

 

 

03.07.13р.

Львівську ОДА рекомендовано включити до мережі установ, які отримають кошти за програмою «Заходи щодо створення мережі регіональних перинатальних центрів, забезпечених інноваційними технологіями та сучасним обладнанням»

1 липня  в Києві відбулося засідання Експертної комісії Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України з реалізації Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства». Засідання Експертної комісії проводилось під головуванням керівника Експертної комісії, першого заступника голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Миколи Стеблинського та керівника Національного проекту «Нове життя» Віктора Сірмана.

Одне із питань, що розглядалися під час засідання Експертної комісії стосувалося розгляду пакету документів, наданих Львівською облдержадміністрацією для вирішення питання щодо відкриття фінансування реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру у 2013 році.

За  дорученням голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука, у засіданні Експертної комісії від Львівщини брали участь перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич, т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Орест Середа і начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Єгор Горностай.

Перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич представив Експертній комісії ґрунтовну доповідь щодо виконаних обласною державною адміністрацією організаційних заходів для реалізації Національного проекту «Нове життя».

Зокрема, у виступі Б.Матолича було зазначено, що особливістю реалізації Національного проекту «Нове життя» у Львівській області є те, що створення новітнього закладу ІІІ рівня перинатальної допомоги проводиться на базі існуючого обласного перинатального центру, який працює у будівлі зведеній 27 років тому. У Львівському перинатальному центрі в останні роки втілюються нові медичні технології, проте, обладнання, стан приміщень пологових залів, операційних не відповідає сучасним вимогам та потребам вагітних жінок і їх новонароджених дітей.

Відповідно проектною організацією згідно із затвердженим та погодженим в Держінвестагенстві і МОЗ України медичним завданням, а також технічного завдання на закупівлю медичного обладнання розроблена проектно-кошторисна документація. У проекті впроваджено новітні технології забезпечення перинатального центру сучасною вентиляційною системою, центрального постачання лікувальних газів, облаштування медичних «чистих» приміщень за класом чистоти ISO 8. Будуть створені комфортні та безпечні умови для пацієнтів.

Члени Експертної комісії прийняли рішення рекомендувати включити до мережі установ та організацій, які отримують кошти з державного бюджету у 2013 році Львівську обласну державну адміністрацію як розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня за програмою «Заходи щодо створення мережі регіональних перинатальних центрів, забезпечених інноваційними технологіями та сучасним обладнанням».

Довідка:

Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» запроваджений з ініціативи Президента України Віктора Януковича і реалізується під контролем Глави держави заради досягнення Цілей розвитку Тисячоліття, озвучених Президентом України на Саміті ООН 2010 року: покращення демографічної ситуації в Україні, зниження материнської, малюкової захворюваності, інвалідності та смертності шляхом підвищення рівня якості та доступності висококваліфікованої медичної допомоги матерям і дітям якості та доступності висококваліфікованої медичної допомоги матерям і дітям. Національний проект «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства» реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України.

 
 

03.07.13р.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова провела відеоселекторну нараду з питань реалізації Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства»

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів взяла участь у відеоселекторній нараді під керівництвом першого заступника Глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової. На нараді розглядалися питання реалізації Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства».

     

У нараді також взяли участь керівники Департаменту охорони здоров’я, департаменту економічного розвитку інвестицій,торгівлі та промисловості, управління капітального будівництва, відділу фінансового забезпечення облдержадміністрації, Львівського  обласного клінічного перинатального центру і  регіонального центру з інвестицій та розвитку.   

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова разом з представниками міністерств і відомств заслухала інформацію облдержадміністрацій  про  стан виконання планових завдань зі створення мережі перинатальних центрів найсучаснішого рівня.

Керівник Національного проекту «Нове життя» Віктор Сірман зі своєї сторони дав оцінку ситуації по кожному з регіонів, що працюють над реалізацієї Національного проекту.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів доповіла учасниками наради про готовність Львівської області до здійснення реконструкції перинатального центру у визначені планом-графіком терміни. На нараді було підтверджено, що Експертною комісією Держінвестпроекту України  визначено Львівську обласну державну адміністрацію розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня за програмою «Заходи щодо створення мережі регіональних перинатальних центрів, забезпечених інноваційними технологіями та сучасним обладнання».

Ірина Романів повідомила учасників відеоселекторної наради, що в області також виконується заходи з інформування медичних працівників і населення щодо реалізації Національного проекту «Нове життя», підготовки медичних кадрів нової якості. Відпрацьована програма надання медичної допомоги вагітним жінкам на час закриття на реконструкцію існуючого обласного клінічного перинатального центру. Особливу увагу звертається над впровадженням закладами охорони здоров’я регіоналізації перинатальної допомоги.

У підсумковому слові перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова наголосила на тому, що побудова системи регіоналізації перинатальної допомоги надзвичайно важливий процес і закликала учасників проекту не знижувати темпів роботи. 

Довідково: 

На виконання соціальних ініціатив Президента України в Україні триває реалізація Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства», що передбачає створення у всіх регіонах України  регіональних перинатальних центрів найвищого рівня.

У межах реалізації Національного проекту «Нове життя» вже створено 10 перинатальних центрів, де народилися понад 25 тис. дітей, триває робота з відкриття ще десяти. Створення високотехнологічних перинатальних центрів знижує материнську й дитячу смертність, значно поліпшує якість медичного супроводу жінок та новонароджених.

Регіоналізація перинатальної допомоги (комплекс заходів із визначенням перинатального ризику для матері і дитини). 

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА  

тел. 276-23-60   26.06.13р.

«В.о. директора Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Середа ознайомився з роботою  Кримського республіканського  перинатального центру»

На виконання соціальних ініціатив Президента України у Львівській області продовжується реалізація Національного проекту «Нове життя: нова якість охорони материнства і дитинства». Готуючись до проведення масштабної реконструкції в межах Національного проекту фахівці Львівщини активно вивчають досвід нещодавно відкритих в Україні перинатальних центрів. Зокрема, працівники Департаменту охорони здоров’я ОДА і лікарі Львівського обласного клінічного перинатального центру  впродовж 2013 року вже ознайомились з роботою Житомирського, Рівненського і Полтавського перинатальних центрів, які створені  в ході реалізації в Україні Національного проекту «Нове життя: нова якість охорони материнства і дитинства».

25 червня 2013 року  в. о. директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Середа відвідав Кримський республіканський перинатальний центр у м.Сімферополі. Кримчани радо ділилися своїм досвідом у налагодженні системи регіоналізації перинатальної допомоги,

Керівник центру, професор Тетяна Бабич детально розповіла  про роботою медичного закладу нової якості. Зокрема, вона зазначила, що за кілька місяців функціонування закладу ІІІ рівня перинатальногої допомоги у ньому зосередились 60% пацієнток з важкою акушерською і соматичною патологією. У Республіканському перинатальному центрі  працюють  ліжка дитячої і підліткової гінекології, ургентна лабораторія, оснащена автоматичними аналізаторами. «Нашою першою дитиною стало немовля вагою 740 грамів та зростом 30 см. Ми виходили цю дитину!» – сказала професор Бабич.

Особливе захоплення у т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА О.Середи викликало сучане медичне обладнання перинатального центру. Наприклад, перший в Україні симуляційний центр, відкритий у Кримському перинатальному центрі. Центр призначений для проведення практичних тренінгів для лікарів і медичних сестер. Комп’ютеризовані манекени «сим-мама» і «сим-бебі» здатні максимально реалістично відтворити різні клінічні ситуації (нормального і ускладненого перебігу пологів). Можна змоделювати будь-яку ситуацію: накладення щипців, зупинку кровотечі, кесарів розтин. Керівник медичного департаменту Львівської ОДА домовився з керівництвом Міністерства охорони здоров’я АР Крим і Республіканського перинатального центру про постійну співпрацю, обмін досвідом і делегаціями медичних працівників.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60


 

18.06.13p.

«Учасники проекту «Нове життя» - підвищують свій професійний фах»

 

У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, зокрема, проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства» в Україні передбачено створення перинатальних центрів III – високоспеціалізованого рівня. Створення мережі таких центрів дозволить суттєво покращити якість перинатальної допомоги.

За два роки дії цього проекту відкрито 10 сучасних перинатальних центрів у яких вже народилося 25 тисяч немовлят.

Одним з найважливіших напрямків реалізації проекту «Нове життя» є підвищення кваліфікації лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів, що працюють у  цих високоспеціалізованих медичних закладах.

Днями у Полтаві відбувся третій українсько-німецький семінар-тренінг.

Семінар-тренінг проводиться в рамках українсько-німецького партнерства в акушерстві, неонатології та перинатальній медицині на підтримку реалізації Національного Проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства».

Лікарі, організатори охорони здоров‘я та викладачі наукових закладів за фахом «акушерство-гінекологія» та «неонатологія» з усіх регіонів України матимуть змогу плідно поспілкуватися, обмінятися досвідом, підвищити свій професійний фах. Учасниками тренінгу стала і група лікарів Львівського обласного перинатального центру, задіяного у проекті «Нове життя».

Практична частина тренінгу відбулася на базі Полтавського обласного перинатального центру, який було відкрито наприкінці минулого року. Вже понад одна тисяча малюків народилося у цьому високоспеціалізованому закладі. На базі центру ефективно функціонує навчально-тренінговий центр, що дозволяє всебічно покращувати теоретичні знання та практичні навички з надання перинатальної допомоги.


 

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60


13.06.13р.

 «Проект «Нове життя» вступив у стадію активної реалізації»

 

Стан реалізації Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства» знаходиться під постійним контролем керівництва обласної державної адміністрації та Департаменту охорони здоровя Львівщини.

На прес-конференції з нагоди 100 днів перебування на посаді  голови Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук назвав одним  з найважливіших результатів за цей період завершення усіх погоджувальних робіт щодо будівництва перинатального центру у Львові. «Перинатальний центр у Львові буде, адже вже подано і погоджено в повному обсязі проект будівництва перинатального центру, яке за планом буде завершено в другому кварталі 2014 року», – наголосив В.Шемчук, і додав, що будівництво такого центру дає дуже хороший результат, адже йдеться про життя та здоров’я матерів та дітей.

Пакет усіх необхідних документів для початку фінансування реконструкції обласного перинатального центру (у т.ч. проектно-кошторисна документація), подані на розгляд Експертної ради. Найближчим часом очікується позитивне рішення і відкриття фінансування з державного бюджету (орієнтовно 99 млн. грн.).

Цей проект за обсягом фінансування і соціальною важливістю є одним з наймасштабніших на Львівщини за роки незалежності.

Окрім цього, В. Шемчук, у своєму звіті зазначив, що у цьому році основний інтегральний показник галузі охорони здоров’я (рівень смертності дітей першого року життя) є найнижчим за весь період його моніторингу у Львівській області.

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

  

*Фото прес-служби ЛОДА


07.06.2013

«Львівщина працює над втіленням у життя Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства» 

Голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук 7 червня 2013 року провів робочу зустріч з головним акушер – гінекологом МОЗ України, член – кореспондентом НАМН України В’ячеславом Камінським. Учасниками зустрічі також були директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА І.Романів, т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА О.Середа, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА І.Микичак, начальник управління капітального будівництва ОДА Є.Горностай, головний лікар обласного клінічного перинатального центру Л.Янів.   

Зустріч була присвячена обговоренню стану реалізації Національного проекту «Нове життя» у Львівській області. Національний проект «Нове життя» - нова якість охорони материнства та дитинства» впроваджується у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.  Проектом «Нове життя» передбачено створення мережі перинатальних центрів ІІІ рівня, що дасть змогу суттєво покращити якість перинатальної допомоги. В рамках цього проекту за два роки в Україні вже відкрито десять сучасних перинатальних центрів, в яких вже народилось 25 тисяч немовлят.  

Головний акушер – гінеколог МОЗ України В.Камінський розповів про стан реалізації національного проекту «Нове життя» в Україні за результатами наради «Регіоналізація перинатальної допомоги: перші підсумки роботи в регіонах - учасниках Національного проекту« Нове життя», що була проведена першим заступником глави Адміністрації Президента України І. Акімовою  30 травня 2013 року в Перинатальному центрі  АР Крим. В.Камінський поділився своїми пропозиціями щодо оптимальних шляхів і медичних аспектів реалізації Національного проекту «Нове життя» і функціонування Концепції регіоналізації перинатальної допомоги на Львівщині.

Водночас голова облдержадміністрації зосередив увагу присутніх на нараді на особливій відповідальності, яка покладається на управлінців і проектантів, адміністрацію перинатального центру  на етапі завершення проектних робіт, необхідності своєчасного і якісного коригування та уточнення усіх зауважень, що ставляться перед областю експертами Національного проекту.

Найближчим часом голова облдержадміністрації Віктор Шемчук планує особисто очолити делегацію Львівської області на засіданні Експертної ради Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, яка буде розглядати питання відкриття фінансування з Державного бюджету на проведення реконструкції обласного клінічного перинатального центру і створення на його базі найсучаснішого закладу ІІІ рівня перинатальної допомоги.


Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 


15.04.13р.

  «Відеоконференція «Запитай Міністра» 

(Розбудова мережі перинатальних центрів)

У студії відеоселекторного зв’язку Департаменту охорони здоров’я ЛОДА відбулася відеоконференція «Запитай Міністра!» присвячена розбудові мережі перинатальних центрів, розвитку дитячої кардіохірургії, питанням пріоритетного напрямку медицини – охороні материнства і дитинства.

  

У приміщенні науково-практичного медичного центру дитячої  кардіології та кардіохірургії, присутні Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, керівники відділів та управлінь МОЗ, провідні кардіохірурги України, представники Національної академії медичних наук України. У Львівській студії т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Середа, заступник директора Департаменту - начальник управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак, начальник відділу материнства і дитинства Департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Любомира Кутневич, провідні акушери-гінекологи області.

Відеоконференція розпочалась із виступу Міністра охорони здоровя України Р. Богатирьової. У вітальному слові п. Богатирьова зазначила, що головна мета таких заходів  - налагодити постійний, конструктивний звязок з представниками регіональних департаментів охорони здоровя. Адже, на звязку було майже 1000 закладів з різних куточків України.

Міністр охорони здоровя зазначила, що, на жаль, чверть немовлят, що помирають – гинуть від вроджених вад. Нещодавно Президент України В. Янукович дав доручення постійно контролювати стан здоровя дітей з вродженими вадами. За словами п. Міністра приємно, що Україна єдина країни світу, що прийняла протокол ведення дітей з вродженими вадами серця. Однак, на місцях не всі департаменти охорони здоровя приділили впровадженню цього документа належної уваги.

Дуже важливими у перинатальних центрах та пологових відділеннях є їх кадрове забезпечення та якість надання медичної допомоги.

Учасниками відеоконференції у регіонах були не лише медики, але й пацієнтки пологових будинків та перинатальних центрів. Отже і вони змогли задати свої запитання Міністрові. Молодих мам цікавили питання щеплень, можливості надання оперативної допомоги немовлятам, додаткових обстежень, тощо.

А лікарів цікавила можливість підвищення кваліфікації, забезпечення сучасним обладнанням. Зокрема, Ірина Микичак заступник директора Департаменту - начальник управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації поцікавилась у п. Богатирьової чи буде продовжена партнерська співпраця з USAID, адже на Львівщині є хороший досвід співпраці по програмі «Здоровя матері і дитини».

На завершення відеоконференції Міністр охорони здоров'я зазначила, що материнство і дитинство було, є і буде залишатись пріоритетним в медичній галузі. Вона повідомила, що найближчим часом у регіонах вібудуться серйозні перевірки теоретичних знань і практичних навиків лікарів-практиків.

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

 

*Фото Ольги Мельник


Львівщина отримала позитивну оцінку щодо реалізації Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства та дитинства»

11.04.13р.

11 квітня 2013 року перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич і керівники структурних підрозділів облдержадміністрації взяли участь у черговій  відеоселекторній нараді щодо реалізації у 2013 році Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства та дитинства». Відеоселекторну нараду провела перший заступник глави Адміністрації Президента України  Ірина Акімова.

На нараді було заслухано інформацію Львівської, Волинської, Черкаської, Чернівецької, Запорізької, Хмельницької, Луганської, Херсонської, Київської обласних державних адміністрацій, що включені до паспорту державної бюджетної програми з фінансування модернізації перинатальних центрів на 2013 рік. 

Перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич доповів про готовність області приступити до повноцінної реалізації національного проекту «Нове життя». Робочою групою облдержадміністрації у визначений термін подано необхідний пакет документів до розгляду Експертної ради Національного проекту. Фахівцями департаменту охорони здоров’я, управління капітального будівництва та адміністрацією діючого обласного клінічного перинатального центру враховано пропозиції Експертної ради щодо допрацювання  проектно-кошторисної документації з реконструкції Львівського обласного перинатального центру. До 20 квітня 2013 року документи будуть подані для наступного етапу експертизи Держінвестпроекту. Також  Б.Матолич поінформував  про працюючу в області  концепцію  надання перинатальної допомоги, організацію підвищення професійної кваліфікації медичних працівників перинатального центру.

Перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова та керівник Національного проекту «Нове життя» Віктор Сірман відзначили позитивні зрушення і зростання активності Львівської області у підготовці до реалізації проекту.

Особливу увагу було звернено керівникам усіх областей – учасників реалізації НП «Нове життя» на необхідність невідкладного вирішення питання співфінансування  процесу модернізації перинатальних центрів зі сторони обласних бюджетів. Обсяг співфінансування має бути підтверджений відповідними обласними радами.

Ірина Акімова закликала облдержадміністрації працювати над вирішенням робочих питань НП «Нове життя» дуже активно і відповідально. «Адже кожна область, що не включена до плану на 2013 рік, але організаційно буде готова до початку робіт, отримає перевагу над областями, що здійснили необхідну підготовку. Процес здорової конкуренції буде стимулювати швидку і якісну роботу».

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

*Фото Ольги Мельник


 01.04 2013 р.

Віктор Шемчук затвердив пакет документів, необхідних для фінансування реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру

IMG_9460

 

Голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук 29 березня  затвердив увесь пакет документів, необхідних для відкриття фінансування реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру в рамках Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства».

Пакет документів сформований Департаментом охорони здоров’я і Управлінням капітального будівництва облдержадміністрації, адміністрацією обласного клінічного перинатального центру включає в себе розпорядження голови облдержадміністрації щодо реалізації національного проекту «Нове життя» у Львівській області, медичне завдання на реконструкцію перинатального центру, проектно-кошторисну документацію, концепцію розвитку перинатальної допомоги в області, план підвищення кваліфікації медичного персоналу та інші.

Відповідно до визначеного Адміністрацією Президента України терміну 1 квітня 2013 року, головний лікар Львівського обласного клінічного центру Лариса Янів передасть до Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України пакет документів, необхідних для розгляду на Експертній комісії з реалізації Національного проекту «Нове життя» з метою відкриття фінансування з державного бюджету.

Зазначимо, станом на сьогодні  проведено весь необхідний обсяг організаційних заходів з підготовки до реалізації в області Національного проекту «Нове життя». Ключовим завданням цього проекту є створення в усіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів.

Прес-служба ЛОДА


 27.03.13р.

«Робоча нарада «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства»

У Львівській обласній державній адміністрації, під керівництвом першого заступника голови ОДА Богдана Матолича відбулася чергова робоча нарада з реалізації Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства».

Були обговорені робочі питання, що виникли в процесі реалізації проекта. Члени робочої групи отримали конкретне завдання до першого квітня 2013 року напрацювати пакет документів щодо подальших кроків у роботі над проектом для подання у Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України.

Дотримання термінів виконання проекту є надзвичайно важливим. Адже «Нове життя» сприятиме зниженню материнської, перинатальної смертності, підвищенню рівня доступності та якості пологової допомоги, а також економічному використанню ресурсів.

  

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА  

тел. 276-23-60 

  

* Фото Ольги Мельник


18.03.13р.

«Національний проект «Нове життя» – це спільна справа, яку ми маємо виконати якісно і вчасно», – Б. Матолич

18 березня за дорученням голови облдержадміністрації Віктора Шемчука перший заступник голови облдержадміністрації  Богдан Матолич провів робочу нараду з питань реалізації в області Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства».

У нараді взяли участь керівники департаментів економіки, фінансів, охорони здоров’я, управління капітального будівництва, обласного клінічного перинатального центру, а також регіонального центру з інвестицій та розвитку, КП «Теплокомуненерго», Львівводоканал, міських електромереж, проектних і будівельних організацій.

На нараді  обговорено  питання виконання  плану-графіку  з реконструкції обласного клінічного перинатального центру. Про хід  виконання завдань плану-графіку, пропозиції експертів Національного проекту «Нове життя», основні проблемні питання та шляхи їх вирішення на нараді доповіли заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Іван Груник, т. в. о. директора Департаменту охорони здоров’я Орест Середа та  начальник управління капітального будівництва Єгор Горностай.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Микичак повідомила учасникам наради, що Фонд Віктора Пінчука підтвердив листом про свою готовність взяти участь у реалізації Національного проекту «Нове життя» у Львівській області шляхом  придбання частини сучасного медичного обладнання для відділення інтенсивної терапії новонароджених обласного клінічного перинатального центру.

На нараді було обговорено питання взаємодії та активного долучення до реалізації НП «Нове життя» комунальних підприємств м. Львова, що забезпечують життєдіяльність обласного клінічного перинатального центру.

Перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич  звернув увагу усіх присутніх на особливу відповідальність  яка покладається на керівників усіх структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємств і організацій, що долучаються до реконструкції обласного перинатального центру. За результатами обговорення було дано конкретні доручення  і встановлено терміни їх виконання.

«Національний проект «Нове життя» – це спільна справа яку ми разом маємо виконати якісно і вчасно. Це не простий ремонт приміщень – це питання життя наших дітей і внуків. Тому кожен має виконувати свою частину цієї надзвичайно важливої роботи  на совість. Обласна державна адміністрація, особисто голова адміністрації сконцентрують увесь необхідний ресурс для  реалізації проекту «Нове життя» у нашій області» – наголосив Богдан  Матолич.

Довідка:

За ініціативою Президента України Віктора Януковича в Україні з 2011 року реалізується Національний проект «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства». Ключовим завданням цього проекту є створення в усіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів. На даний час в Україні вже відкриті і працюють 9 перинатальних центрів нової якості: у Кіровоградській, Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Полтавській, Рівненській областях, м. Києві, АРК Крим.

Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності,  дитячої захворюваності та смертності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам під час вагітності, пологів, новонародженим дітям, підвищення рівня доступності та якості пологової допомоги, її безпечності та економічного використання ресурсів. 


 15.03.13р.

Семінар у Львівському обласному перинатальному центрі 

На початок  2013 року статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Україні мають 429 закладів охорони здоров’я. Це на 33 заклади більше, ніж минулого року. У 2012 році підтвердили статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» 95 закладів охорони здоров’я. Найбільша кількість сертифікованих закладів охорони здоров’я в Дніпропетровській – 82, Львівській – 32, Полтавській - 25, Донецькій областях – 24, АР Крим – 24. Питома вага закладів,  які мають статус «ЛДД» по Україні складає 42% та 59% по Львівській області.


Днями у приміщенні Львівського обласного перинатального центру відбувся семінар з підготовки медичних закладів до сертифікації та переатестації на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» (ЛДД).

  Семінар провела головний позаштатний спеціаліст з грудного вигодовування Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ольга  Шлемкевич.

Цього року підтвердити свій статус повинні 11 закладів Львівської області. Це Кам’янко-Бузька, Стрийська, Жовківська, Городоцька,  Яворівська ЦРЛ, Новояворівська РЛ №1, Міська комунальна дитяча клінічна лікарня, Комунальна 4 – а міська клінічна лікарня, 1 міська клінічна лікарня ім. Князя Лева, Комунальна 3 міська клінічна лікарня. Вперше проходити сертифікацію будуть 5 медичних закладів - Миколаївська,  Перемишлянська,  Старосамбірська ЦРЛ, Бібрської РЛ,  Новороздільської ЦМЛ.

      У проведенні заходу взяло участь 90 медичних працівників закладів, які проходитимуть сертифікацію. Це - відповідальні за впровадження Ініціативи ЛДД в закладі, завідувачі відділеннями, старші медсестери, старші акушерки пологових відділень, жіночих консультацій, дитячих консультацій, дитячих стаціонарів.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони  

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60


14.03.13р.

Нарада у Львівській обласній державній адміністрації Реалізація проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства»

14 березня у Львівській ОДА відбулося чергове засідання робочої групи з реалізації проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства».

Нараду провів заступник голови – керівник апарату Львівської ОДА Іван Груник. Участь у робочій нараді брали в.о. директора Департаменту ОЗ ЛОДА Орест Середа, заступник директора – начальник управління надання медичної допомоги населенню ДОЗ ЛОДА Ірина Микичак, головний лікар Львівського обласного клінічного перинатального центру Лариса Янів, представники Управління капітального будівництва та Департаменту фінансів ЛОДА, головні інженери «Львівобленерго» та Львівських комунальних мереж.

Нарада була присвячена обговоренню технічних питань проектування і реконструкції перинатального центру. Зокрема, в частині проведення якісних інженерних робіт.

Оскільки, ремонт і реконструкція перинатального центру проводяться з використанням новітніх технологій, які необхідні для створення спеціалізованих «чистих» кімнат (наприклад, операційних). Тому, потребують вдосконалення технічної документації щодо забезпечення енергопостачання, теплопостачання, каналізаційного водовідведення, тощо.

Іван Груник, заступник голови – керівник апарату Львівської ОДА дав завдання терміново переглянути ці питання, доопрацювати та підготувати для розгляду на робочій нараді, що відбудеться наступного тижня.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони  

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

 

* Фото Ольги Мельник


Робоча зустріч Івана Груника у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі з реалізації проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства"

 

Вчора, 25.02.2013 р. у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відбулось чергове засідання робочої групи з реалізації проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”.

Національний проект здійснюється на виконання Указу Президента України „Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку” та Указу Президента України щодо реформування системи охорони здоровя, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян України.

Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності, інвалідизації та смертності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам (під час вагітності та пологів), новонародженим дітям. А також підвищення рівня доступності та якості пологової допомоги, її безпечності та економічного використання ресурсів.

У засіданні робочої групи брали участь  заступник голови – керівник апарату ЛОДА Іван Груник, заступник начальника управління капітального будівництва ЛОДА Михайло Політило, в.о. директора Департаменту охорони здоровя ЛОДА Ірина Микичак,  головний лікар Львівського обласного клінічного перинатального центру Лариса Янів.

Михайло Політило доповів про стан з розробкою проектно-кошторисної документації,  а також  хід робіт з реалізації даного Проекту.

Іван Груник позитивно оцінив вже зроблену роботу, а також накреслив плани на майбутнє. 

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60


1.02.13p. 

«Відео-селекторна нарада МОЗ України «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства»

 

Під головуванням Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової та за участю заступника Міністра охорони здоров’я Олександра Толстанова,  Керівника Національного проекту «Нове життя – нова  якість охорони  материнства та дитинства» Віктор Сірмана відбулася відео-селекторна нарада присвячена вступу в активну фазу реалізації проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».

 

Від Львівщини участь у відео-селекторній нараді брали участь: заступник голови – керівник апарату Львівської ОДА Іван Груник, в.о. директора Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА Орест Середа, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності, шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам (під час вагітності та пологів), а також новонародженим дітям. Власне на цьому, а також на необхідності підготовки кадрів, запровадженні новітніх медичних технологій, сучасного обладнання наголосила Глава Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

Керівник Національного проекту «Нове життя» –нова  якість охорони  материнства та дитинства» Віктор Сірман у своєму виступі зазначив, що при створенні медичного закладу III (найвищого рівня перинатальної допомоги) слід врахувати, що 75% коштів буде виділено з державного бюджету, а 25% – з обласного.

За попередніми розрахунками орієнтовна вартість проведення реконструкції Львівського перинатального центру становить 56 млн. грн., вартість дооснащення сучасним медичним  обладнанням 16 млн. грн. Саме на базі цього медичного закладу планується створення сучасного лабораторно-діагностичного блоку, центру телемедичних технологій, інформаційно-тренінгового центру.

В області вже зроблені перші кроки на шляху реалізації проекту. В перинатальному центрі утеплено фасад гінекологічного відділення, замінено вікна, встановлено шатровий дах.

В майбутньому планується розширення відділення неонатального догляду недоношених дітей, операційно-анестезіологічного блоку, дорослого та дитячого реанімаційних відділень.

Медики Львівщини сподіваються на активну підтримку державної адміністрації, адже голова ЛОДА Михайло Костюк підписав розпорядження щодо реалізації національного проекту «Нове життя» в області.

  

Прес-служба 

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60


 

*Фото Ольги Мельник


 

«Робоча зустріч у Львівській ОДА (Реалізація проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”)»

 

У Львівській обласній державній адміністрації відбулось засідання робочої групи з реалізації проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”.

Національний проект здійснюється на виконання Указу Президента України „Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку” та Указу Президента України щодо реформування системи охорони здоровя, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян України.

Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності, інвалідизації та смертності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам (під час вагітності та пологів), новонародженим дітям. А також підвищення рівня доступності та якості пологової допомоги, її безпечності та економічного використання ресурсів.

    

У засіданні робочої групи брали участь керівник Національного проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства” Віктор Сірман, голова Львівської ОДА Михайло Костюк, заступник голови – керівник апарату ЛОДА Іван Груник, в.о.начальника ГУОЗ ЛОДА Орест Середа, заступник начальника ГУОЗ ЛОДА – начальник відділу медичної допомоги населенню Ірина Микичак, голова постійнодіючої комісії з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту, головний лікар Миколаївської ЦРЛ Богдан Чечотка, директор інституту спадкової патології НАМНУ професор Олег Гнатейко, зав. кафедрою акушерства і гінекології ЛНМУ ім.Д.Галицького, професор Віра Пирогова, головний лікар львівського обласного клінічного перинатального центру Лариса Янів, провідні акушери-гінекологи Львівської області, керівники профільних управлінь, дотичних до реалізації проекту (капітального будівництва).

Зустріч розпочав голова Львівської ОДА Михайло Костюк, який зазначив, що будь-яка медична реформа медицини повинна йти через реформування первинної ланки медицини.

„Цього року ми плануємо забезпечити відповідним обладнанням 130 ФАПів та амбулаторій сімейної медицини, - сказав Михайло Дмитрович.- А взагалі, 2013 рік повинен стати кардинальним в системі первинної медицини. Зміни необхідно провести на сучасному рівні і дуже ефективно. Це стосується реконструкції ФАПів, забезпечення сільського населення медикаментами за поміркованими цінами, а також забезпечення лікарів первинної ланки житлом і відповідним транспортом. І, звичайно, ми не залишимо поза увагою пріоритетний напрямок медицини - надання допомоги матерям і дітям”.

Керівник Національного проекту Віктор Сірман повідомив, що у порівнянні з 90-ми роками материнська і дитяча смертність в Україні знизилась вдвічі, проте якщо порівняти ці показники з європейськими – вони вдвічі вищі.

„Проект „Нове життя” – абсолютно аполітичний. Створення у всіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів дозволить зменшити материнську і дитячу смертність, значно покращити якість надання медичної допомоги(особливо жінкам з групи ризику).Отже ідеологічна основа проекту – реорганізація перинатальної допомоги”, - сказав  В.Сірман.

Заступник начальника ГУОЗ ЛОДА – начальник відділу медичної допомоги населенню Ірина Микичак у своїй слайдовій презентації ознайомила присутніх із демографічною ситуацією в області. Розповіла про регіоналізацію перинатальної допомоги на Львівщині (комплекс заходів із визначення перинатального ризику для матері і дитини). І.Микичак зупинилась на впровадженні сучасних перинатальних технологій в пологових стаціонарах Львова та області.

Головний лікар перинатального центру Л.Янів розповіла про медичні аспекти обслуговування породіль та новонароджених у ЛЩКПЦ, умови, створені у цьому медичному закладі для розродження жінок з важкою акушерською патологією, участь перинатального центру в міжнародних інноваційних проектах, запровадження практики партнерських пологів. Вона зазначила, що у Львівському перинатальному центрі щорічно народжується понад 3 тисячі дітей.

Щодо реалізації проекту Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства” у Львівській області: у грудні минулого року групою експертів  було проведено зовнішній перинатальний аудит, за підсумками якого визначено, що на Львівщині, проект буде реалізовуватись на базі діючого обласного клінічного перинатального центру шляхом проведення високотехнологічної реконструкції приміщень, оновлення парку медичного обладнання. Орієнтовна вартість проведення реконструкції становить 56 млн. гривень, вартість дооснащення сучасним медичним обладнанням - 16 млн. гривень. Заплановано, що реконструкція і дооснащення цього медичного закладу буде проведено за наступним розрахунком: 75% коштів виділяють із державного і 25% з обласного бюджету. У майбутньому у відповідності до рекомендацій експертів, у Львівській області має бути створено кілька закладів ІІІ(найвищого рівня) перинатальної допомоги і мережа міжрайонних перинатальних центрів.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк підписав розпорядження щодо реалізації Національного проекту в області. Розпорядженням передбачено низку доручень профільним управліннями облдержадміністрації, що повинні створити передумови для його успішного виконання. На даний час об лаштована шатова покрівля ЛОКПЦ, замінено віконні блоки та утеплено зовнішні ціни гінекологічного корпусу Б-3 на суму 2648,2 тис.грн.

Упродовж двох годин тривало активне обговорення шляхів реалізації проекту. У виступах учасників робочої групи прозвучали побажання щодо створення на базі перинатального центру ІІІ рівня сучасного лабораторно-діагностичного блоку, центру телемедичних технологій, інформаційно-тренінгового центру.

Керівник Національного проекту Віктор Сірман відзначив позитивне ставлення, допомогу і відповідальність керівництва Львівської області у реалізації проекту. Він зазначив, що найкращих результатів можна домогтися лише там, де існує таке взаєморозуміння.   

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60

 

*Фото Олени Гончарук


31.05.12р.

«Відеоконференція МОЗ України щодо реалізації національного

проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства»

 

У Львівському регіональному інституті Національної Академії державного управління при Президентові України напередодні Всесвітнього дня захисту дітей відбулася відеоконференція МОЗ України, присвячена реалізації ініційованого Президентом України проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».

 

Відеоконференцію вела перший заступник Міністра охорони здоровя України Раїса Моісеєнко та керівник проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» Віктор Сірман.

Львівських учасників відеоконференції очолювала заступник начальника ГУОЗ ЛОДА – начальник управління організації медичної допомоги населенню Ірина Микичак.

Серед медиків Львівщини – були провідні фахівці Головного управління охорони здоровя, керівники Львівського обласного клінічного перинатального центру, завідувачі відділень, акушери-гінекологи області.

Р. Моісеєнко наголосила на тому, щодо створення мережі сучасних перинатальних центрів в Україні спонукали показники дитячої та материнської смертності, що значно вищі ніж у США та Західній Європі.

  

Про проведену в регіонах роботу відзвітувались Харківська, Дніпропетровська, Львівська та Одеська області. Зокрема, заступник начальника ГУОЗ ЛОДА – І. Микичак, зазначила, що незважаючи на те, що 80% пологів в області відбуваються у пологових стаціонарах сертифікованих на відповідність статусу "Лікарня доброзичлива до дитини" створення перинатального центру III (найвищого) рівня перинатальної допомоги є життєво необхідним. Адже  новий перинатальний центр буде не просто установою, а технологією, спрямованою на збереження вагітності та народження здорової дитини.

На даний час визначено, що базою для реалізації проекту буде діючий перинатальний центр, проведено зовнішній аудит перинатальної допомоги в області. Голова Львівської обласної державної адміністраці, Михайло Костюк підписав розпорядження щодо реалізації Національного проекту. Розпорядженням передбачено низку доручень профільним управлінням облдержадміністрації, що створюють передумови для успішного виконання проекту.

Олена Гончарук  

Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

*Фото Ольги Мельник

12.04.2012 р.


 «Візит віце-прем’єр міністра України - міністра охорони здоров’я  

Раїси Богатирьової у Львівський обласний клінічний перинатальний центр»

 

Під час візиту на Львівщину віце-премєр міністр України - міністр охорони здоровя Раїса Богатирьова оглянула медичні заклади, діяльність яких є пріоритетною у розвитку охорони здоровя держави. Це, зокрема, Львівський обласний державний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр, Львівський обласний клінічний перинатальний центр, Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.

   

Зокрема Р. Богатирьова побувала у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі, задіяному у Національному проекті „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”. Наприкінці січня цього року голова Львівської ОДА видав розпорядження, згідно з яким під час формування бюджету розвитку на цей рік будуть передбачені кошти на проектування і реконструкцію цього медичного закладу. Згідно національного проекту до 2014 року в державі має бути створена мережа з 27 сучасних перинатальних центрів – закладів III-го рівня перинатальної допомоги. В грудні минулого року експерти Міністерства охорони здоровя провели зовнішній перинатальний аудит і визначили, що саме на базі цієї медичної установи доцільно створювати заклад нової якості.

    

Прес-служба

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


  «Обласний перинатальний центр стане регіональним»

 

Це має відбутися 2013 ро­­­ку, а впродовж цього і наступного років заплановано провести реконструкцію і дооснащення цього медичного закладу за таким розрахунком: 75% коштів на ці цілі виділяють із державного і 25% — з обласного бюджетів. Наприкінці січня голова ЛОДА видав розпорядження, згідно з яким під час формування бюджету розвитку на цей рік передбачити кошти на перинатальний центр.

До створення мережі сучасних перинатальних центрів в Україні підштовхнули показники дитячої та материнської смертності. Дитяча смертність у нашій державі у 2,5 разу перевищує відповідний показник у США та Західній Європі, а показник материнської смертності у три-чотири рази вищий, аніж у Європі. Смерть дитини чи матері — це трагедія і для родини, і для країни загалом, отож іще 2010 року було започатковано Національний проект «Нове життя — нова якість охорони материнства і дитинства», згідно з яким до 2014-го мають створити мережу з 27 сучасних перинатальних центрів — закладів ІІІ рівня перинатальної допомоги. На той час в Україні вже діяли чотири такі центри — в Донецьку, Одесі, Львові, Житомирі. Проте деякі області не мали навіть обласних пологових стаціонарів. Відповідно до національного проекту, торік планували створити вісім сучасних перинатальних центрів: у Кіровограді, Донець­ку, Дніпропетровську, Житомирі, Тернополі й інших містах. Та нині за бюджетні гроші відкрито лише один — 31 січня в Кіровограді. Найближчим часом обіцяють відкрити нові перинатальні центри в Харкові та Києві. 

Як розповіла «Газеті» заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, Львівщина в цьому плані не відстає, бо в нас є і перинатальний центр, і відділення патології недоношених новонароджених у Львівській обласній клінічній лікарні, де вже десятки років виходжують немовлят, які народилися з малою вагою. В області працює мережа з 39 реанімаційних ліжок для новонароджених. 

2012 року, згідно з національним проектом, на базі діючого перинатального центру шляхом високотехнологічної реконструкції та дооснащення сучасним медичним обладнанням має постати регіональний перинатальний центр — новітній заклад ІІІ рівня перинатальної допомоги.  

За словами Ірини Володимирівни, в наближенні до мети вже чимало зроблено: утеплено фасад гінекологічного відділення, замінено вікна, встановлено шатровий дах. Основні структурні підрозділи в перинатальному центрі також уже є. Але в майбутньому планують розширити від­­ділення неонатального догляду недоношених дітей, операційно-анестезіологічний блок і реанімаційні відділення (доросле та дитяче), гінекологічний підрозділ і консультативно-поліклінічне відділення з усією необхідною діагностичною базою. Експерти від національного проекту провели зовнішній аудит організації медичної допомоги дітям і матерям на Львівщині. Визначено потреби в обладнанні та інших ресурсах. Центр забезпечать сучасним обладнанням, передусім апаратами для штучної вентиляції легень, моніторами, які відстежують життєві функції вагітної жінки та новонародженої дитини, наркозною апаратурою, лапароскопічною технікою, лабораторними аналізаторами тощо.  Практично всі роботи, які передують реконструкції, вже проведено, тож цьогоріч під керівництвом управління капітального будівництва розпочнуть реконструкцію.

До речі, показник ди­­тячої смертності на Львівщині становить 9,2 про­міле на 1000 живих народжених немовлят.

http://www.gazeta.lviv.ua/life/2012/02/12/1519


3.02.12р.

Інформаційне повідомлення

«У Львові буде створено перинатальний центр нової якості»

 

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк підписав розпорядження щодо реалізації Національного проекту «Нове життя» — нова якість охорони материнства і дитинства». В рамках цього проекту  у Львові буде відкрито сучасний регіональний перинатальний центр.

Для впровадження цього проекту базовим закладом стане вже існуючий Львівський обласний клінічний перинатальний центр, що у Львові на вул. Дж. Вашингтона.

Розпорядження спрямовується на координацію дій структурних підрозділів обласної державної адміністрації з реалізації Національного проекту«Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства». Розпорядженням передбачено низку доручень профільним управлінням облдержадміністрації, що створюють передумови для успішного виконання реалізації Національного проекту у Львівській області.

За словами заступника начальника Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА - начальника управління організації медичної допомоги  населенню І. Микичак: «В грудні 2011 року експерти Міністерства охорони здоровя провели зовнішній перинатальний аудит і визначили, що саме на базі цієї медичної установи доцільно створювати заклад нової якості».

Вже розпочато підготовку висококваліфікованого персоналу, проведено понад 50 тренінгів у відповідності до сучасних перинатальних технологій.

«Реалізація цього проекту — складний процес, —  зауважила І . Микичак. Це зовсім нові підходи до організації медчної допомоги. Реконструкція має відбутися максимум до кінця 2013 року, але при  умові, що все йтиме за графіком і буде стабільне фінансування з різних рівнів бюджету».

Проект «Нове життя» — нова якість охорони материнства і дитинства розроблено з метою зниження дитячої та материнської смертності. Новий перинатальний центр це не просто установа, а технологія спрямована на збереження вагітності та народження здорової дитини.

  

Прес-служба 

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


8-9.12.11р.

Інформаційне повідомлення 

«Хід реалізації на Львівщині Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства»

8-9 грудня  2011 року  на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 14.11.2011 № 324-Адм «Про склад робочої групи з проведення оцінки стану надання медичної допомоги матерям та дітям» було проведено зовнішній аудит організації надання перинатальної допомоги у Львівській області.

Зовнішній аудит перинатальної допомоги в області здійснено у відповідності до плану реалізації Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства». Як відомо, Президент України Віктор Янукович своїм Дорученням від 19 листопада 2010 року «Щодо реформування системи охорони здоров'я, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян України» розпочав реалізацію Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Ключовим завданням цього проекту є створення в усіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів. Кошти на реалізацію проекту будуть залучені з Державного та місцевих бюджетів, а також отримані від міжнародних організацій та соціально-орієнтованого бізнесу. Відповідно до плану реалізації згаданого Національного проекту визначено, що терміни реалізації - три-три з половиною роки.

Результати проведення аудиту було обговорено на нараді у заступника голови Львівської обласної державної адміністрації І.М.Стефанишина, який є керівником робочої групи облдержадміністрації з реалізації  Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» у Львівській області.

Заступник начальника головного управління охорони здоров’я ОДА І.В.Микичак детально розповіла про організацію надання перинатальної допомоги в області.

Члени робочої групи МОЗ України з проведення зовнішнього аудиту перинатальної допомоги у Львівській області – К.Елькін (Держінвестпроект України), О.Дудіна (Інститут стратегічних досліджень МОЗ України), проф.Л.Шевченко (Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України) високо оцінили досягнення закладів охорони здоров’я у питаннях охорони материнства і дитинства, у впровадженні ефективних перинатальних технологій, а також позитивний досвід головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації в організації надання медичної допомоги дітям і матерям.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації І.Стефанишин відзначив, що область ставить перед собою амбітне завдання у 2012 році відкрити оновлений регіональний перинатальний клінічний центр. І.Стефанишин запевнив, що Львівська обласна державна адміністрація сконцентрує зусилля  для створення у Львівській області потужного перинатального центру, як моделі високоякісної доступної медичної допомоги дітям і матерям нового покоління. Заступник голови облдержадміністрації також підкреслив, що робота експертів допомогла фахівцям області звернути увагу на дотримання рекомендацій Держінвестпроекту України в питаннях розробки концепції створення центру, медичного завдання на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення інвентаризації наявного медичного обладнання та визначення потреби в ньому та ін. 

Головний лікар ОКПЦ Л.Янів повідомила, що Львівська обласна державна адміністрація вже розпочала роботу з оновлення існуючого в області перинатального центру і створення на його базі  найсучаснішого  закладу охорони здоров’я для надання спеціалізованої медичної допомоги подружжям, вагітним жінка і їх новонародженим дітям на якісно новому рівні. Зокрема, за програмою «Енергоощадна лікарня» вже здійснено ремонт і утеплення фасаду, заміна вікон і облаштовано шатровий дах гінекологічного корпусу. 

Під час оцінки роботи пологових і неонатологічних стаціонарів Львівської обласної клінічної лікарні та Львівського обласного клінічного перинатального центру члени робочої групи МОЗ України проаналізували основні показники роботи установ, рівень професійної кваліфікації, вивчили і оцінили стан будівель, спілкувалися з лікарями, пацієнтами, поцікавилась відгуками лікарів про якість медичного обладнання та потреби у ньому. Було обговорено низку професійних питань надання медичної допомоги новонародженим дітям і матерям.

В результаті проведеного аудиту перинатальної допомоги у Львівській області члени робочої групи підтримали пропозицію головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації щодо першочергового створення на базі існуючого обласного перинатального центру регіонального клінічного перинатального центру шляхом проведення високотехнологічної реконструкції приміщень, оновлення парку медичного обладнання. У майбутньому у відповідності до рекомендацій міжнародних експертів в процесі регіоналізації перинатальної допомоги у Львівській області має бути створено 2-3 заклади ІІІ рівня перинатальної допомоги і мережа міжрайонних перинатальних центрів.

Члени комісії МОЗ України відзначили, що проведений ними зовнішній аудит показав, що основними сильними сторонами такої організації є значна і достатня площа приміщень обласного перинатального центру для розміщення регіонального клінічного перинатального центру ІІІ рівня та можливість розташування в одному приміщенні  усіх структурних підрозділів, регламентованих нормативними документами МОЗ України.  Важливою перевагою є також відносно невеликий час експлуатації приміщень обласного перинатального центру (25 років) і можливість динамічного розвитку установи.

Члени робочої групи МОЗ України висловили подяку обласній державній адміністрації за підтримку галузі охорони материнства і дитинства Львівщини.


Прес-служба  

ГУОЗ ЛОДА  

тел. 276-23-60 

locz@mail.lviv.ua


Оновлення Львівського обласного клінічного перинатального центру


    Президент України Віктор Янукович своїм Дорученням від 19 листопада 2010 року «Щодо реформування системи охорони здоров’я, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян України» розпочав реалізацію Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Ключовим завданням цього проекту є створення в усіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів. Передбачається, що на втілення цього проекту буде виділено 300-320 мільйонів гривень. Кошти на реалізацію проекту будуть залучені з Державного та місцевих бюджетів, а також отримані від міжнародних організацій та соціально-орієнтованого бізнесу. Відповідно до плану реалізації згаданого Національного проекту визначено, що терміни реалізації - три-три з половиною роки.
     Як відомо  у 1994 році у Львові на базі пологового будинку №2 на вул.Вашингтона було створено один з перших в Україні перинатальних центрів. Однак, за своєю структурою і функціями існуючий перинатальний центр ще не в повній мірі відповідає сучасним вимогам надання перинатальної допомоги. Насамперед, потрібно провести значну роботу з підвищення професійної кваліфікації лікарів, дотримання прав пацієнтів, здійснення організаційної і структурної перебудову підрозділів центру та у повній мірі впровадити у медичну практику сучасні перинатальні технології. Також дуже гострим є питання створення комфортних і безпечних  умов для перебування у цьому пологовому стаціонарі матерів і їх дітей, доступу членів родини до участі в пологах і догляді за новонародженою дитиною.
    Заступник начальника ГУОЗ Львівської ОДА Ірина МИКИЧАК як член робочої підгрупи брала участь у розширеному засіданні робочої підгрупи Комітету економічних реформ при Президентові України з реформування охорони здоров’я під керівництвом Президента України Віктора Януковича у Кіровограді 22 жовтня 2010 року.  
Отримавши підтримку Президента України, Львівська обласна державна адміністрація розпочала активну роботу з оновлення існуючого в області перинатального центру і створення на його базі  найсучаснішого  закладу охорони здоров’я для надання спеціалізованої медичної допомоги подружжям, вагітним жінка і їх новонародженим дітям на якісно новому рівні.
    Це означає, що з жовтня 2010 року Львівщина приступила до практичної реалізації проекту «Розвиток перинатальної допомоги у Львівській області та реформування обласного клінічного перинатального центру» у відповідності до положень Національного проекту ««Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».
Вже фактично завершено перший етап ремонтних робіт у Обласному клінічному перинатальному центрі – освоєно управлінням капітального будівництва понад 2 млн.грн. Головний лікар ОКПЦ Лариса ЯНІВ поінформувала, що за кошти обласного бюджету за програмою «Енергоощадна лікарня» вже здійснено ремонт і утеплення фасаду гінекологічного корпусу, заміна вікон, триває облаштування шатрового даху. 
     Голова Львівської ОДА Василь ГОРБАЛЬ особисто контролює хід робіт на цьому вкрай важливому медичному закладі. Львівська обласна державна адміністрація має тверді наміри у найближчі два роки сконцентрувати зусилля  для створення у Львівській області потужного перинатального центру, як моделі високоякісної доступної медичної допомоги дітям і матерям. 
       Відповідно до Розпорядження Голови Львівської ОДА розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції внутрішніх приміщень Львівського обласного клінічного перинатального центру. До Кабінету Міністрів України подано запит щодо потреби у фінансуванні видатків на проведення капітального ремонту та придбання нового сучасного обладнання необхідного для подальшого розвитку обласного клінічного перинатального центру і пологових стаціонарів області, які також будуть значно посилені.
       2 грудня 2010 року Львівський обласний клінічний перинатальний центр відвідала заступник Міністра охорони здоров’я України Раїса МОСТОВЕНКО. В ході візиту відбулася робоча нарада з обговорення реалізації у Львівській області Національного проекту Президента України «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» за участі заступника голови Львівської ОДА Ліляни ГРИМСЬКОЇ, заступника начальника ГУОЗ Львівської ОДА Ірини МИКИЧАК, головного акушер-гінеколога Львівської області Ігоря ПОТАПОВА, головного лікаря Львівського обласного клінічного перинатального центру Лариси ЯНІВ. Заступник Міністра охорони здоров’я України високо оцінила роботу медичних працівників ОКПЦ і висловила подяку обласній адміністрації за підтримку галузі охорони материнства і дитинства.