Заказать дипломную работу в Харькове
07 грудня 2015 р.

Новини з життя ЛПЗ Львівщини

16.06.2015

Львівська обласна лікарня відновного лікування передала в зону АТО санітарний автомобіль

 

 

Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівська обласна лікарня відновного лікування» передано для потреб бійців в зону АТО санітарний автомобіль УАЗ.

Силами волонтерської організації «Дрогобич SOS» автомобіль підготовлено для роботи в зоні АТО та передано військовим. Депутатським корпусом ЛОР погоджено передачу.

Колектив лікарні щиро дякує волонтерам, депутатському корпусу за сприяння та передачі автомобіля в зону АТО.  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 


15.06.2015

 Відкриття ФАПу у селі Тершів Старосамбірського району

Урочисте відкриття новозбудованого ФАПу відбулося в селі Тершів. У своєму виступі з нагоди цієї події головний лікар району Юрій Войтів, депутат обласної ради, подякував всім, хто посприяв втіленню важливої справи та заначив: «Вперше у нашому районі громада реалізувала свій задум і побудувала нове приміщення фельдшерсько-акушерського пункту. Для завершення другої черги будівництва буде залучено кошти державного бюджету».

Одним з ініціаторів такого задуму стала Марія Кузьмич, що пропрацювала фельдшером у селі понад 40 років. Ідею підтримало також керівництво центральної районної лікарні. В результаті постало добротне п'ятикімнатне приміщення ФАПу. Великий внесок у побудову ФАПу зробив сільський голова Зіновій Головчак, завдяки його зусиллям вдалося  згуртувати мешканців села, залучити спонсорів і меценатів для проведення цього будівництва. Різноманітними будівельними матеріалами, технікою та іншою допомогою до будови долучилися всі підприємці, що проживають у селі, зокрема, Тарас Войт, Зіновій Шишка, Роман Гащишин та інші, а також народний депутат Андрій Лопушанський.

Новозбудовані приміщення медичного закладу урочисто освятили. До чисельної громади із вдячним словом звернувся сільський голова Зіновій Головчак, який, дякуючи громаді за розуміння та сприяння, побажав усім приходити сюди лише за добрими звістками та порадами.  

Тершівську громаду привітав також голова райдержадміністрації Микола Цепенда. Він висловив надію, що до кінця року до двох вже готових робочих кімнат ФАПу додасться ще три кабінети. Зараз створено робочі місця для фельдшера та акушера, а незабаром очікується введення в експлуатацію кабінетів терапевта, педіатра та стоматолога.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 


 05.06.2015

Відкриття відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу в Новояворівській районній лікарні №1

 

4 червня відбулося відкриття третього відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу на базі центральної районної лікарні №1 в м. Новояворівську, на якому були присутні голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник голови Юрій Підлісний, директор департаменту охорони здоров’я Богдан Чечотка, голова Яворівської районної адміністрації Орест Гнип, голова Яворівської районної ради Іван Карпа, міський голова Новояворівська Василь Муравель, а також представники фірми B-Braun, яка забезпечила відділення новими гемодіалізними апаратами очищення крові.  

     

Богдан Чечотка подякував усім за такий вклад в розвиток медицини та зазначив, що це має велике значення для людей, які потребують гемодіалізу. 

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка сказав: «Коли я був представлений Президентом України, я зіткнувся з двома проблемами: перинатальним центром і гемодіалізом. Колись на ринку був один монополіст, який диктував умови і тоді ціна була найвищою. Порадившись з директором департаменту охорони здоров’я, з моїм заступником, з медиками, ми прийняли рішення, що повинні переформатувати цей ринок, тобто повинні відійти від гемодіалізної мафії, яка просто окуповує область за областю. Ми хочемо, щоб на ринку Львівської області працювали компанії Gambro, Fresenius, B-Braun зі своїми розхідними матеріалами. Ми будемо робити все, щоб компанії приходили на ринок Львівської області і переконували пацієнтів, що саме їх пропозиція є найкращою. Тоді пацієнт зможе сам вибрати апарат тієї компанії, яка йому більше підходять».  Також голова ЛОДА поспілкувався з представниками БФ Асоціації нирковохворих "Життя"  та з кількома пацієнтами відділення гемодіалізу ЛОКЛ, що наполягали на відкритті цього відділення.

   

Григорій Мороз, головний лікар Новояворівської районної лікарні №1 додав, що у відділенні амбулаторного хронічного гемодіалізу працюватимуть кваліфіковані фахівці, які обслуговуватимуть хворих з нирковою недостатністю Яворівського та Мостиського районів. Відтепер їм не доведеться їздити на процедуру у Львівську обласну клінічну лікарню.  Люди будуть вдячні, що в нашій лікарні є таке відділення гемодіалізу». 

Довідка: 

Незабаром планується відкриття відділення гемодіалізу у м.Стрию.

Загалом на обліку у відділенні хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні перебуває 319 пацієнтів, які отримують програмний гемодіаліз (м. Львів  243, м. Червоноград  31, м. Дрогобич – 45 осіб).

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 


19.05.2015

Дні вимірювання артеріального тиску на Яворівщині

 

З 11 по 18 травня 2015 року, в рамках проведення Днів вимірювання артеріального тиску населення Львівської області, в Яворівському районі обстежено понад 11 тисяч осіб. Виявлено понад 5 тисяч осіб з підвищеним артеріальним тиском, в тому числі 104 особи з вперше виявленою артеріальною гіпертензією.

 

  

 


Сторінка закладу   

 18.05.2015

25 років відродження Українського лікарського товариства

На Старосамбірщині Українське лікарське товариство відроджувалося двічі: в 90-х роках, з ініціативи заступника головного лікаря Мирона Яджина, та в 2000-х, завдяки спільним зусиллям головного лікаря Юрія Войтіва та його заступника Василя Савенка.

На сьогодні старосамбірський осередок є одним з найбільших в області. За роки діяльності на рахунку осередку – активна загально-просвітницька та профілактична робота, підтримка фінансування домівки УЛТ у Львові, благодійні відвідини сиротинця у Лаврові. У визначальний період Революції гідності лікарське товариство на чолі з Олегом Мусієм стало базовим для надання медичної допомоги на Майдані. З грудня минулого року понад 100 медиків з усієї Львівщини перебували на майдані у Києві, серед них були і лікарі старосамбірського осередку Олег Халос, Роман Лещишин, Василь Савенко та інші. Вагомим був внесок УЛТ в організацію матеріальної допомоги Євромайдану, багато медиків одразу поїхали в зону АТО для медичного забезпечення бойових дій.

Сьогодні українські медики-патріоти встали на захист Батьківщини в лавах добровольчих батальйонів АТО, у мобільних шпиталях, у волонтерському русі. "Воїни у білих халатах", незалежно від своєї етнічної приналежності, проявляють себе справжніми українськими патріотами - достойними наступниками тих своїх колег, у тому числі засновників УЛТ на початку XX століття, які виборювали волю України при становленні УНР та ЗУНР, у лавах УГА та Січового Стрілецтва, в загонах УПА.

Не стоїть осторонь цих процесів і старосамбірський осередок УЛТ. Ті, хто не зміг поїхати в зону АТО, долучається до допомоги вдома. Так, з медичних працівників району було створено "Медичну сотню", яка займається збором медикаментів, продуктів харчування та інших необхідних речей, допомагає підтримувати матеріально учасників АТО та сім'ї загиблих, переселенців, які проживають у районі.

Під час конференції у Львові нагородами було відзначено достойних членів УЛТ, серед яких і голова  старосамбірського осередку Василь Савенко,  що отримав подяку за активну діяльність в охороні здоров'я Львівщини.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

 


18.05.2015

Засідання постійнодіючої протитуберкульозної  комісії в Старосамбірській ЦРЛ

         В Старосамбірській ЦРЛ створена постійнодіюча протитуберкульозна комісія. Засідання відбуваються кожен другий четвер місяця. Так, 14 травня 2015 року, відбулось чергове засідання цієї комісії, у якому взяли участь головний лікар Старосамбірського міжрайонного протитуберкульозного диспансеру М.Голубінка, голова протитуберкульозної комісії, завідувач поліклінічним відділенням КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» Н.Халос, лікарі-фтизіатри ПТД Д.Бук, М.Заріцька, сімейні лікарі.

         На засіданні було розглянуто випадки первинної захворюваності на туберкульоз по Старосамбірській приписній дільниці, а також результати проведення в районі акції «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання». Під час проведення акції подвірними обходами було охоплено 28 230 мешканців району, рентгенологічно обстежено 1820 осіб, виявлено 18 рентген-позитивних  осіб. Проведено 162 мікроскопічних дослідження мокротиння хворих з бронхолегеневою патологією, в 3 виявлено тубуркульоз.    

         Серед вперше захворілих на активний туберкульоз переважають особи працездатного віку. Це, в більшості випадків, люди, що ведуть асоціальний спосіб життя та зловживають алкоголем. За медичною допомогою ці особи не звертались і, відповідно, профілактичне флюорографічне обстеження не проходили та звернулися в медичні заклади за допомогою лише тоді, коли стан їхнього здоров'я погіршився до критичного. Саме тому своєчасне активне виявлення таких хворих є одним з пріоритетних завдань медпрацівників первинної ланки.
 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-6005.05.2015

Семінар «Вдосконалення надання протитуберкульозних послуг на первинному та вторинному (не спеціалізованому) рівнях медичного обслуговування»

 

 

 

30 квітня 2015р. медичні працівники Кам’янка-Бузької ЦРЛ прийняли  участь у семінарі «Вдосконалення надання протитуберкульозних послуг на первинному та вторинному (не спеціалізованому) рівнях медичного обслуговування», який  відбувся на базі Буської ЦРЛ в рамках проекту Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) "Посилення контролю за туберкульозом в Україні".

На семінарі розглядались питання з удосконалення системи надання протитуберкульозних послуг та дотримання алгоритму виявлення туберкульозу в закладах первинної медико-санітарної допомоги. Був проведений детальний аналіз недоліків в системі надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та ТБ/ВІЛ у Львівській області, а також дотримання інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я.

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

           


17.04.2015

Навчання з учнями загальноосвітніх закладів

 

 

              16-17.04.2015р. в Кам’янка-Бузькій ЦРЛ відбулись заняття з учнями 11–х  класів ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗОШ № 3 м. Кам’янка-Бузька на тему : «Хвороби дитячого віку, надання невідкладної  медичної допомоги в умовах бойових дій, травми».


17.04.2015

Навчання по наданню першої медичної допомоги

 

16-17 березня 2015 року на базі Мостиської ЗОШ №3 були проведені навчання по наданню першої медичної допомоги для підготовки волонтерів та санітарних інструкторів. В навчанні взяли участь учні 10-11 класів, а також вчителі.

    


 10.04.2015 

Великодні паски для пацієнтів Мостиської лікарні

 

У приміщенні терапевтичного корпусу Мостиської лікарні уже декілька років відкрита капличка. Це чудове місце, де пацієнти і медичні працівники можуть набратися душевної сили та наснаги.

Як і щороку, у Великодню П’ятницю, капелан Мостиської КЦРЛ отець Володимир освятив Великодні Паски, які будуть передані нашим пацієнтам. 


07.04.2015

Крапля крові врятує бійця

  

З ініціативи медичних працівників Мостиського району та за сприяння Львівського центру переливання крові, у Мостиській центральній районній лікарні була організована здача крові для бійців АТО. Близько 200 чоловік виявило бажання здати кров для військових. Більшість бажаючих – це медичні працівники Мостиського району, але ініціативу також підтримали працівники районної адміністрації та МВС.

          Адміністрація Мостиської ЦРЛ та медичні працівники запевняють, що такі акції будуть проводитись і надалі. Усіх бажаючих стати донорами просимо звертатися у Мостиську поліклініку для отримання більш детальної інформації. 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 


06.04.2015

У Добротвірській міській лікарні відкрилося реабілітаційне відділення

 

       На Львівщині триває процес обґрунтованої оптимізації ліжкової мережі медичних закладів області. У зв’язку з цим, на базі відділень, які працювали не на повну потужність, створюються стаціонарні відділення тих профілів,що найбільш потрібні мешканцям області.
      Зокрема, нещодавно, на базі Добротвірської міської лікарні Кам’янко – Бузького району відкрито новостворене після оптимізації ліжкової мережі реабілітаційне відділення. Робота медичного колективу відділення скерована на забезпечення відновного лікування хворих із захворюваннями центральної і периферичної нервової системи та наслідками травм, захворюваннями опорно-рухового апарату. Курс лікування у цьому відділенні дасть змогу пришвидшити процес повноцінного одужання пацієнтів після перенесених захворювань та відновити їх працездатність.

    

  Медичне обладнання, підготовка приміщень та необхідний інвентар закуплено за кошти Добротвірської міської лікарні ( 116,6 тис. грн. ) та за суттєвої фінансової підтримки компанії ДТЕК в рамках реалізації Стратегії Соціального партнерства на 2013-2015 роки та відповідно до Договору про надання Благодійного гранту на загальну суму 340,8 тис. грн.
     В 2015 році планується продовжити проект «Відновне лікування, реабілітація» в рамках реалізації Стратегії Соціального партнерства компанії ДТЕК із смт. Добротвір.


  

     У структурі відділення реабілітації Добротвітрської міської лікарні функціонують кабінети: фізіотерапії, лікувальної фізкультури, механотерапії, озокерито-парафінотерапії. Для функціонування даних кабінетів придбано медичне обладнання: електронний апарат для фракційного витягування хребта, апарат для магнітотерапії, апарат для ультразвукової терапії УЗТ-3.01.Ф, комплексний низькочастотний апарат «Радіус-01 ФТ» (гальванізація і електрофорез, діадинамотерапія, ампліпульстерапія, електроміостимуляція, електросон), апарат для місцевої дарсонвалізації, озокерито- та парафінонагрівач, фізіотерапевтичний комплекс для проведення лімфодренажу, велотренажер професійний реабілітаційний .
       Медпрацівники відділення пройшли відповідне навчання. На посаду завідувача кабінетом лікувальної фізкультури, зокрема, призначена фахівець з фізичної реабілітації Вікторія Соловйова, яка у 2014 року переселилась на Львівщину з зони АТО та була влаштована на роботу в Добротвірську міську лікарню.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

сторінка закладу

 


04.04.2015

У Турківській ЦРЛ відбулась науково-практична конференція

 

02 квітня 2015 року у Турківській ЦРЛ відбулася науково-практична конференція з спеціалістами діагностичного центру «МЕДІС» за участі головного лікаря центру Петруха Андрія Васильовича. Були розглянуті питання  ризику тромбозів, лабораторної діагностики патології печінки, онкомаркерів (їх клінічної інтерпретації в лабораторній діагностиці) та молекулярній діагностиці алергічних та автоімунних захворювань.

         У конференції взяли участь лікарі СЛА ЗПСМ, лікарі – терапевти, акушер – гінекологи, хірурги, лаборанти.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 

 сторінка закладу

 


02.04.2015

Жовківська ЦРЛ отримала реанімобіль

 

            27 березня 2015 року Жовківська центральна районна лікарня отримала в якості спонсорської допомоги реанімобіль на базі Renault Master. Автомобіль було придбано для Жовківської ЦРЛ меценатом Ожибко Олегом.

 

 

сторінка закладу


02.04.2015

Гуманітарна допомога для Мостиської та Судововишнянської лікарень  

30 березня, помічник народного депутата Михайло Лещинський передав головному лікареві МКЦРЛ Богдану Пеленю і медичним працівникам партію гуманітарної допомоги. Це – функціональні ліжка, меблі, білизна, предмети побуту (для Мостиської КЦРЛ), автомобіль швидкої медичної допомоги (для Судовишнянської).

 

 

сторінка закладу


02.04.2015

Допомога військовим від медиків Мостиської ЦРЛ та волонтерів Мостищини

 

Медиками Мостиської ЦРЛ та волонтерами Мостищини були зібрані кошти (39 тис. грн.), за які були закуплені медикаменти, медичне обладнання, продукти, одяг, взуття та інші необхідні речі  для військових  в зону  АТО, зокрема, для  24-ї бригади та  військовослужбовців роти ППО

19 березня 2015 року в Луганську область виїхала одна з чотирьох машин «швидкої допомоги», подарована українською діаспорою  з Іспанії військовим 24-ї бригади, яка була  завантажена придбаною допомогою медиків та волонтерів.
 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

сторінка закладу


31.03.2015

Медична рада в Старосамбірській ЦРЛ

       26 березня 2015 року у Старосамбірській ЦРЛ відбулася медична рада,  на якій медики розглядали актуальні питання дотримання вимог щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та стану розгляду звернень громадян в 2014 році та І кв. 2015р. Детально було розглянуто питання захворюваності на церебро-васкулярні хвороби з гіпертонією та профілактика їх ускладнень (інсультів). 

Гіпертонічна хвороба - головний фактор ризику розвитку хвороб системи кровообігу, є нозологічною одиницею, яка заслуговує на першочергову увагу. Однак відсоток осіб з постійним  контролем підвищеного артеріального тиску залишається дуже низьким, відповідно, ризики інсульту та інших ускладнень залишаються високими.

В Україні майже 12 млн. осіб, хворих на гіпертонічну хворобу, що становить в межах 30% дорослого населення. 54% інсультів виникає внаслідок високого артеріального тиску.

В Старосамбірському районі кількість зареєстрованих хворих на гіпертонічну хворобу - 19297, з них вперше виявлених 2305.

Реєстр осіб з гіпертонічною хворобою складає 15532 осіб, що становить 85% від усіх хворих на гіпертонічну хворобу. В підпорядкованих ЛПЗ району сформовані списки хворих з гіпертонічною хворобою.

Головним лікарем Ю. Войтівим були поставлені завдання  на 2015 рік щодо продовження роботу по виявленню, взяттю на облік і лікуванню осіб з гіпертонічною хворобою, особливо на дільницях.

У травні 2015 року планується проведення акції «Дні вимірювання артеріального тиску» з подвірними обходами і консультаціями медичних працівників у місцях масового скупчення населення 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

сторінка закладу 


Робочий візит головного інфекціоніста МОЗ України на Львівщину

27.03.2015

 

25 березня 2015 року Львівщину відвідала професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я - Ольга Голубовська. Професор відвідала КЗ ЛОР «Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню», інфекційне відділення Пустомитівської ЦРЛ, кафедру інфекційних хвороб Львівського національного університету ім. Данила Галицького, де зустрілася з лікарями-інфекціоністами області та працівниками кафедри інфекційних хвороб.

 

... детальніше

Сторінка закладу
 


24.03.2015

Візит київських кардіохірургів в Турківську ЦРЛ

     20 березня 2015  року  в  Турківську  ЦРЛ, в рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» здійснено  виїзд головного позаштатного спеціаліста  МОЗ України з «Хірургії серця і магістральних судин у дорослих» К. Руденко та лікарів НІССХ імені М.М.Амосова кардіолога відділення вроджених вад серця Н.Кучкової та лікаря  УЗД - діагностики  Т.Кравець.

... детальніше

Сторінка закладу

 


Заходи проведені Кам'янка-Бузькою ЦРЛ

  20.03.2015

18 березня 2015р. в Кам’янка-Бузькій центральній районній лікарні відбувся екзамен за підсумками знань з приводу проведення виїзного циклу спеціалізації медичних сестер загальної практики сімейної медицини.

Екзамен приймала директор львівського медичного коледжу післядипломної освіти  - Вовк Леся Григорівна.

        

 

Сторінка закладу
.


16.03.2015

Допомога воїнам зони АТО від Перемишлянської центральної районної лікарні

За повідомленням головного лікаря  Перемишлянської центральної районної лікарні  Богдана Лівого, для 6  аеромобільного госпіталю зони АТО ним було придбано 130 пар військових берців.

Для солдат із зони АТО, які проходять реабілітаційне лікування в обласній психіатричній лікарні, лікарем надана допомога продуктами харчування (м’ясо курей та борошно).

Сторінка закладу

 


13.03.2015 

Львівські дерматовенерологи взяли участь у науково-практичній конференції «Атопічний дерматит: сучасна концепція лікування. Реальний вибір терапії сучасного дерматовенеролога»

 

11 березня 2015 року  лікарі-дерматовенерологи КЗ ЛОР «Львівського шкірно-венерологічного диспансеру №2» прийняли участь у роботі науково-практичної  конференції «Атопічний дерматит: сучасна концепція лікування. Реальний вибір терапії сучасного дерматовенеролога».

На конференції з  доповіддю «Сучасний погляд на себорейний дерматит. Раціональна тактика лікування легких та неускладнених форм дерматозу» виступив Андрашко Ю.В., професор, завідувач кафедри дерматовенерології Ужгородського  національного університету.

Про раціональні підходи використання комбінованих пробіотиків у практиці сучасного лікаря розповів доктор медичних наук  Коган Б.Г. з Київської центральної міської клінічної лікарні.

На завершення конференції було заслухано головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з дитячої дерматовенерології, доктора медичних наук, професора кафедри дерматовенерології національної медичної академії ПДО ім.П.Шупика Королевську Ж.В. з темою: «Оптимальні рішення у лікуванні бактеріальних інфекцій шкіри та ускладнених дерматозів».

               Проведення подібних конференцій сприяє обміну досвідом між лікарями та підвищенню кваліфікації.

Сторінка закладу


 

  12.03.2015

Плановий виїзд лікарів Кам'янко-Бузької ЦРЛ в АЗПСМ с.Дідилів

 

 

11.03.2015р. відбувся плановий виїзд в АЗПСМ с.Дідилів бригади лікарів Кам’янка-Бузької ЦРЛ для надання медико – консультативної  допомоги  мешканцям села, у складі: заступника головного лікаря по медобслуговуванню населення  О.Волошина, заступника головного лікаря ОХМАТДИТ  Л. Юрчук, районного фтизіатра  І. Барилюк – Каспрук, лікарів – фтизіатрів, інтернів, лаборанта.

Сторінка закладу