Заказать дипломную работу в Харькове
25 січня 2016 р.

8 липня - Всесвітній день боротьби з алергією

07.07.2015

 

8 липня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день боротьби з алергією, що був заснований у 2005 році за рішенням Всесвітньої організації алергії (WAO) і Всесвітньої організації  імунопатології (WIPO).

Мета заходів, що проводяться в цей день - залучення уваги громадськості до проблеми, що являє собою алергія в сучасному світі. Статистика свідчить, що понад 40% населення планети мають ті чи інші ознаки алергії, а в мегаполісах рівень захворюваності може сягати 60%. Протягом останніх 30 років у всьому світі алергічні хвороби, зокрема, бронхіальна астма, належать до захворювань, поширеність яких зростає найшвидше.  Сьогодні кожна третя дитина в країнах Європи хворіє на алергічні захворювання, у 10% дітей спостерігаються астматичні симптоми.
Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників.

Хвороби, які ми тепер називаємо алергічними, були відомі дуже давно. Ще за часів Давнього Єгипту були описані симптоми, які можна розглядати як клінічні прояви алергії. Однак фахівці серйозно звернули увагу на цю недугу лише в XIX столітті, а встановити природу цього явища вдалося тільки до кінця XX століття.

Алергія - це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза​​, тополиний пух та ін.), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (ягоди, фрукти, особливо цитрусові, деякі овочі, мед, шоколад, яйця, риба, молоко та молочні продукти, злаки, кунжут, горіхи), лікарські препарати, речовини, що виділяються комахами при укусах.

Алергічна реакція може проявляється у вигляді алергічного риніту, сльозотечі (кон'юнктивіту), бронхіальної астми, шкірних реакції, кропив'янки (свербіж, висип тощо), набряку Квінке, в найважчих випадках - анафілактичного шоку.

За словами головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з алергології Анізії Бандрівської, щороку збільшується кількість хворих на полінози та алергічні риніти. Так, за минулий рік виявлено 2500 випадків полінозу та 5900 - алергічного риніту серед дорослого населення.

 «Поширеність захворюваності на бронхіальну астму по Львівській області серед дітей  складає 1822 випадки (4,5 на 1000 дитячого населення), на алергічний риніт – 4371 (10,8 на 1000 дитячого населення), атопічні дерматити – 7325 (18,3 на 1000 дітей).  Проте поширеність набагато вища, адже пацієнти не завжди звертаються до алерголога, а проходять лікування у інших спеціалістів», - доповнює Роксолана Головин, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з дитячої алергології .   

На жаль, багато людей часто легковажно ставляться до алергії, не надаючи їй великого значення. Нерідко пацієнти не усвідомлюють, що є хворими саме на алергічне захворювання, вважаючи наявні симптоми проявом іншої хвороби. Недостатня поінформованість щодо цієї проблеми призводить до того, що неправильне та невчасне лікування викликає розвиток серйозних, деколи загрозливих для життя ускладнень.

Ініціатива проведення Всесвітнього дня боротьби з алергією повинна зробити вагомий внесок у розповсюдження знань про цю недугу серед найширших верств населення, продемонструвати серйозність проблеми та важливість вдосконалення  профілактичних і лікувально-діагностичних заходів.

Шановні громадяни! Бережіть своє здоровя та вчасно звертайтесь до лікаря!   

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60